Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 19:41

У Дніпрі мітингують з вимогою неупередженого розслідування дій поліцейських 9 травня


Пікет біля управління обласної поліції в Дніпрі, 10 травня 2017 року

У Дніпрі активісти й учасники бойових дій на сході України пікетують будівлю обласної поліції, вимагаючи відкриття кримінальних проваджень і неупередженого розслідування дій поліції 9 травня.

У руках учасники акції, яких зібралось кілька десятків, тримають синьо-жовті прапори, а також плакати з написами «Тітушок» на нари!», «Розслідування!».

За словами представників громадської організації «Рух «Вільна доля», кримінальні провадження мають бути відкриті не тільки щодо керівництва поліції, а й щодо молодшого складу, які «не захистили ветеранів АТО».

«Ми хочемо знати, що відбулось, хто винен і кому це вигідно. У місті, яке зупинило «русскую весну», ветерани АТО вже нормально не можуть вийти на вулицю. Жоден «тітушка» не постраждав, зате бійців били «від душі». Ми не задоволені кадровими рішеннями сьогодні. Пан Репешко ще два місяці тому, коли ми були тут, обіцяв піти у відставку. Зараз звільняють Репешка, він, мовляв, поганий, ставлять іншу людину... А треба змінювати всю систему. Треба порушити не одну кримінальну справу, зняти з посад усіх винних, тих, хто не зміг захистити ветеранів АТО. Ветеранів було осіб з 20, а поліції – 500. Якщо ви не можете нас захистити, то дайте нам зброю, ми самі себе будемо захищати», – сказав представник ГО «Рух «Вільна доля» Артем Хранюк.

Керівництво Національної поліції, яке прибуло до Дніпра з Києва, пообіцяло активістам поспілкуватися з ними після спілкування з особовим складом обласної поліції і представлення їм нового керівника.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков 10 травня заявив про звільнення керівника головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області Ігоря Репешка й керівника поліції Дніпра Андрія Бідила, а також заступників щодо забезпечення громадської безпеки через сутички під час акцій 9 травня в місті.

Керівником Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області сьогодні призначили Віталія Глуховерю, який раніше вже очолював обласне управління поліції.

Заступником Глуховері з громадської безпеки призначили керівника патрульної поліції міста Володимира Богоноса.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG