Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 15:02

40 омбудсменів Європи звернулися до Парубія і Клімкіна щодо обрання українського омбудсмена


Наприкінці квітня закінчився термін перебування Валерії Лутковської на посаді уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Європейська мережа національних інституцій з прав людини звернулася до голови Верховної Ради України Андрія Парубія і міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з вимогою дотримуватися Паризьких принципів у процесі відбору та призначення наступного уповноваженого українського парламенту з прав людини.

«Процес відбору й призначення уповноваженого з прав людини вразливий до політизації, а обрання уповноваженого на основі політичних рішень суперечить Паризьким принципами ООН», – мовиться у повідомленні на сайті об’єднання.

В організації вважають, що нинішні правила відбору і призначень можуть необґрунтовано виключати гідних кандидатів.

Європейські правозахисники закликають забезпечити широкі консультації і участь представників громадянського суспільства впродовж усього процесу призначенння уповноваженого.

«Якщо рішення ухвалюватиметься виключно на основі політичних угод, це підірве незалежність інституції і суспільну довіру до неї», – зазначають в організації.

Відкриті листи Європейської мережі національних інституцій з прав людини, датовані 8 травня, надіслані Парубієві і Клімкіну сьогодні.

У зверненнях наголошується, що в разі ухвалення рішення на основі політичних угод підкомітет ООН з питань акредитації омбудсменів може понизити статус акредитації уповноваженого з прав людини, що негативно позначиться на ефективному просуванні й захисті прав людини в Україні та Європі.

На сьогодні Європейська мережа національних інституцій з прав людини об’єднує 40 омбудсменів Європи.

28 квітня закінчився термін перебування Валерії Лутковської на посаді уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Правозахисники наголошують, що вони досі нічого не знають про потенційних кандидатів на цю посаду, і закликають обирати омбудсмена на відкритому конкурсі.

У травні учасники платформи «Правозахисний порядок денний» запропонували голові Верховної Ради України і Комітетові з питань прав людини декілька етапів для проведення відкритого конкурсу на посаду уповноваженого з прав людини: подання кандидатур, співбесіди, потім відбіркова комісія повинна подати висновки щодо кожного з кандидатів і запропонувати спікерові парламенту чи комітету з прав людини перелік з трьох кандидатів, а вже після цього спікер парламенту вносить або одного, або всіх трьох претендентів на розгляд.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG