Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 17:54

Президент Туреччини висловив упевненість у поліпшенні відносин зі США після візиту до Вашингтона


Реджеп Тайїп Ердоган сподівається переконати США змінити ставлення до сирійських курдів

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган висловив упевненість, що його майбутній візит до США стане важливою віхою у відносинах двох країн-союзників у НАТО, що нині значно напружені.

За його словами, він сподівається, що його переговори з президентом США Дональдом Трампом у перебігу цього візиту 16–17 травня приведуть до зміни рішення Вашингтона надати зброю сирійським курдам, яких Анкара вважає «терористами».

Як сказав Ердоган, США, на його думку, перебувають у «перехідному періоді», і такі рішення, як щодо зброї для курдів у Сирії, походять ще з наслідків політики попередньої адміністрації.

Крім того, він повторив, що домагатиметься екстрадиції зі США проповідника Фетхуллаха Ґюлена, якого Анкара звинувачує у причетності до невдалої спроби перевороту минулого року.

У США днями повідомили, що Білий дім схвалив надання озброєнь курдським «Загонам народної оборони» на півночі Сирії для підтримки їхньої боротьби проти екстремістського угруповання «Ісламська держава», і вже найближчим часом почнеться постачання цієї зброї. Туреччина різко протестує проти цього рішення, а ці загони називає «терористичними», бо вважає їх спорідненими з курдським сепаратистським збройним угрупованням «Робітнича партія Курдистану» в самій Туреччині, що його і Анкара, і Вашингтон визнають за терористичне.

Ґюлен, що давно живе у США, відкидає звинувачення у причетності до спроби перевороту й засуджує її.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG