Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 14:23

Уряди та компанії світу готуються до нових кібератак


Державні установи, організації та підприємства по всьому світу 15 травня, на початку нового робочого тижня, готуються відбивати нові кібератаки після повернення персоналу на робочі місця. Експерти з кібербезпеки припускають, що зафіксована наприкінці минулого тижня вірусна атака може активізуватися, коли співробітники знову увімкнуть свої комп’ютери.

Фахівці заявили 14 травня, що уважно стежитимуть за активністю в Азії, яку цей напад зачепив не так сильно, як решту світу.

Директор Європейського поліційного агентства (Європол) Роб Вейнрайт заявив, що жертвами масової кібератаки 12 травня стали близько 200 тисяч фізичних і юридичних осіб у 150 країнах, передає Reuters. За даними Європолу, найбільше від атаки постраждали Велика Британія і Росія.

У всіх випадках використовувалася програма-вимагач. Вірус потрапляє в комп’ютер і зашифровує всі файли, після чого вимагає оплату розблокування в цифровий валюті, біткойнах.

Темп атак з боку авторів вірусу, який має кілька назв (зокрема, WannaCry) уповільнився пізно ввечері 12 травня – після того, як заблокованими виявилися принаймні 100 тисяч комп’ютерів. Зловмисники вимагали від власників комп’ютерів заплатити від 300 до 600 доларів у віртуальній валюті біткойн, щоб знову отримати доступ до зашифрованих даних.

Україна, а також Росія і Тайвань опинилися серед найсерйозніше уражених новим різновидом вірусу, що блокує доступ до файлів комп’ютера і вимагає викупу за розблокування, повідомила ввечері в п’ятницю компанія комп’ютерної безпеки Avast.

Фахівці з комп’ютерної безпеки радять встановити останні оновлення операційних систем і захисних програм.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG