Доступність посилання

ТОП новини

Через блокування російських ресурсів в Україні можуть зрости тарифи й зменшиться швидкість мережі – ІНаУ


В Інтернет-асоціації України (ІНаУ) заявляють, що блокування російських інтернет-ресурсів в Україні може призвести до зростання тарифів та зменшення швидкості мережі.

Як заявив представник ІНаУ Максим Тульєв, на сьогодні в Україні свої послуги надають близько 6 тисяч інтернет-провайдерів та операторів, встановлення обладнання для блокування триватиме щонайменше рік.

За його словами, прогнозована вартість встановлення спецобладнання – 1 мільярд доларів, ці витрати інтернет-провайдери закладуть у вартість тарифних планів. Зокрема, як заявляє Тульєв, у Росії після таких нововведень ціни на послуги операторів зросли вдвічі.

В Інтернет-асоціації України також зазначають, що через встановлення складніших маршрутизаторів та систем аналізу трафіку, необхідних для блокування певних веб-ресурсів, може зменшитися швидкість мережі. Наразі за швидкістю інтернету Україна займає 8-ме місце у світі.

В організації побоюються, що після встановлення відповідного обладнання влада України зможе отримати потужний інструмент політичної цензури.

«Зараз немає технічної можливості, немає того рубильника, за допомогою якого можна блокувати ресурси. Якщо під будь-яким приводом цей рубильник з’явиться, він буде перехоплений і використаний для того, для чого він може бути застосований з єдиною метою: для політичної цензури», – заявив Тульєв.

Окрім Росії, блокування певних категорій інтернет-сайтів запроваджене в Китаї, Ірані, Північній Кореї, часткове блокування має Румунія й Туреччина.

Президент України Петро Порошенко 15 травня підписав указ про запровадження оновлених санкцій щодо фізичних та юридичних осіб із Росії у зв’язку з агресією Росії проти України і підтримки нею сепаратизму на українських територіях. До розширеного порівняно з попередніми переліку підсанкційних (нині в ньому понад 450 компаній і понад 1200 осіб) потрапили, зокрема, деякі російські інтернет-сервіси й соціальні мережі, такі як «Яндекс», «Мейл.ру», «ВКонтакте» чи «Однокласники».

Це рішення викликало суперечливу реакцію. Зокрема, міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch вважає, що слід скасувати заборону, яка впливає на роботу таких інтернет-платформ, як «ВКонтакте», «Одноклассники», РБК та «Яндекс», а також вжити заходів щодо захисту свободи слова й інформації в Україні. Також генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Яґланд заявив, що блокування в Україні веб-ресурсів і соціальних мереж суперечить розумінню свободи слова.

Натомість у НАТО погодилися з позицією Києва, що блокування російських інтернет-ресурсів в Україні є питанням безпеки, а не свободи слова.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG