Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 06:18

Суд продовжує розгляд справи Януковича, зв’язку з Ростовом-на-Дону немає (трансляція)


Віктор Янукович

Оболонський районний суд 18 травня продовжує розгляд справи про державну зраду колишнього президента України Віктора Януковича. Радіо Свобода веде трансляцію з зали суду.

Звернення Оболонського районного суду Києва до Ростовського обласного суду в Росії для надання допомоги в організації відеозв’язку з колишнім президентом України Віктором Януковичем не надходило, повідомили 17 травня у прес-службі російського суду. Відтак у четвер, 18 травня, цей відеозв’язок організований не буде, повідомили в суді.

Раніше 17 травня адвокати Януковича заявили, що від Ростовського облсуду в Росії надійшла відповідь про готовність до організації відеозв’язку з судом Києва для забезпечення участі Януковича у судовому засіданні 18 травня за міжнародною процедурою в разі, якщо до нього звернеться з належним запитом українська сторона.

4 травня суд оголосив перерву в підготовчому засіданні у справі про державну зраду Януковича до 18 травня. Таке рішення суд ухвалив після часткового задоволення клопотання захисту колишнього президента-утікача про організацію відеоконференції з ним.

Віктор Янукович та багато представників його оточення втекли з України в лютому 2014 року після масових розстрілів учасників протестів на майдані Незалежності в Києві. Відтоді більшість їх переховуються у Росії.

У січні Печерський районний суд Києва надав дозвіл на заочне досудове розслідування щодо Януковича.

Наприкінці листопада 2016 року Янукович як свідок давав свідчення у форматі відеозв’язку у справі щодо 5 бійців розформованого спецпідрозділу «Беркут». Тоді він повідомив у суді, що перебуває в російському місті Ростові-на-Дону.

Віктор Янукович є фігурантом кількох кримінальних справ в Україні, зокрема щодо перевищення ним повноважень від листопада 2013-го до лютого 2014 року, щодо масових убивств активістів Майдану, а також за фактом захоплення ним державної влади 2010 року. Наразі жодне з цих проваджень не розглядається у судах по суті.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG