Доступність посилання

ТОП новини
22 Вересень 2018, Київ 21:29

Кримськотатарські активісти звернулися до Росії з вимогою припинити репресії


Активісти заявляють, що після початку анексії Криму на півострові були вбиті, викрадені, піддані тортурам, обшукам, затриманням і арештам безліч представників кримськотатарського народу

Активісти кримськотатарського національного руху звернулися до влади Росії з вимогою припинити репресії в анексованому Криму. Про це йдеться в документі, опублікованому 18 травня активістом Наріманом Джелялом у Facebook.

У документі вказано, що після початку анексії Криму на півострові були вбиті, викрадені, піддані тортурам, обшукам, затриманням і арештам безліч представників кримськотатарського народу.

«У ситуації, що склалася, ми, активісти кримськотатарського національного руху, звертаємося до офіційної влади Росії з вимогою припинити політичні переслідування за національними і релігійними ознаками в Криму і звільнити політичних в’язнів», – йдеться в документі.

Також активісти звернулися до влади України з вимогою вжити дієві заходи щодо захисту прав й інтересів українських громадян у Криму, зокрема ухвалити закон України «Про статус кримськотатарського народу в Україні».

ООН, ОБСЄ, Рада Європи, Європейський парламент, міжнародні організації, парламенти й уряди інших країн активісти закликали продовжувати дипломатичний і економічний вплив на офіційну владу Росії.

Після російської анексії в Криму почастішали масові обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».

На материковій частині України, в анексованому Криму, а також у багатьох країнах світу 18 травня заплановані заходи, присвячені пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу 1944 року. У цей день згадують трагічні події 1944 року, коли корінний народ Криму вислали за межі півострова. Всього було депортовано понад 200 тисяч людей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

Recommended

XS
SM
MD
LG