Доступність посилання

26 Червень 2017, Київ 01:47
Новини | Політика

США в ОБСЄ: Москва продовжує переслідування кримських татар


Поліцейські біля учасника поодинокого пікету в День пам’яті геноциду кримськотатарського народу, Сімферополь, 18 травня 2017 року

США пам’ятають історію депортації кримських татар в 1944 році та відзначають, що Москва не припиняє переслідувати цей народ і сьогодні, заявила 18 травня на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні тимчасово повірена у справах Місії США при ОБСЄ Кейт Бернс.

«Сьогодні виповнюються 73-ті роковини масової депортацію понад 230 тисяч кримських татар з їхньої батьківщини за наказом радянської влади. Майже половина з них, переважно жінки, діти й люди похилого віку, загинули між 1944 і 1947 роками», – зауважила очільниця американської делегації.

Історія тісно переплітається з сьогоднішнім днем, коли російський уряд продовжує свою кампанію насильства і переслідувань у Криму, наголосила Кейт Бернс. Американський дипломат вказала, що досі надходять повідомлення про вбивства, зникнення, тюремне ув'язнення й тортури тих у Криму, хто наважується говорити правду про окупацію Росією території України. Вона також нагадала, що близько 20 тисяч кримських татар були вимушені залишити Крим з початку окупації.

На материковій частині України, в анексованому Криму, а також у багатьох країнах світу 18 травня відбулися заходи, присвячені пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. В цей день згадують трагічні події 1944 року, коли корінний народ Криму вислали за межі півострова. Всього було депортовано понад 200 тисяч людей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG