Доступність посилання

25 Червень 2017, Київ 06:53
Новини | Міжнародні

Військові Іраку повідомляють про дальше просування у західному Мосулі


Іракські біженці залишають небезпечний район під час зіткнень між іракськими військовими і бойовиками угруповання «Ісламська держава» у західному Мосулі, 16 травня 2017 року

Представники іракського військового командування повідомляють, що територія, контрольована бойовиками угруповання «Ісламська держава» у західному Мосулі, скорочена до восьми квадратних кілометрів, але цей район включає в себе історичне Старе місто, де очікуються найважчі бої.

Іракські сили спецпризначення 20 травня повідомили, що їхні війська зайняли намічену їм територію, але додали, що готові «підтримати будь-які інші сили, якщо буде наказ прем’єр-міністра».

Місцеві ЗМІ повідомляють, що воєнізоване угруповання тепер чіпляється за три квартали – Аль-Шафаа, Аль-Зінджиджи і Старе місто. Райони розташовані уздовж західного берега річки Тигр.

Нинішній наступ направлений на захоплення густонаселеного Старого міста з вузенькими вуличками, де, за оцінками, перебувають 500 бойовиків «ІД», які використовують цивільне населення як живий щит. У Старому місті розташована мечеть, в якій лідер Абу Бакр аль-Багдаді проголосив свій так званий халіфат у 2014 році.

Виступаючи на регіональних зборах Всесвітнього економічного форуму в Йорданії 20 травня, іракський президент Фуад Масум висловив сподівання, що Мосул буде повністю звільнений «у найближчі дні».

Іракські сили за підтримки США та авіації коаліції у жовтні почали боротьбу за звільнення Мосула – останнього великого центру екстремістів « Ісламської держави»в Іраку. Східну частину відвоювали на початку цього року, після чого війська зіткнулися із шаленим опором в більш густозаселеному західному Мосулі.

Організація Об’єднаних Націй 18 травня заявила, що понад 200 тисяч біженців можуть залишити Мосул, оскільки боротьба посилюється.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG