Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 12:01

Правозахисники критикують масові «свавільні звільнення» держслужбовців у Туреччині


Як заявляє Amnesty International, звільнення були «проведені довільно на основі розпливчастих і узагальнених підстав через «зв’язки з терористичними організаціями»

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International звинувачує Туреччину в проведенні «свавільних звільнень» працівників державного сектора після минулорічної невдалої спроби перевороту.

Понад сто тисяч людей із державного сектора, зокрема співробітників судових органів і збройних сил були звільнені після липневої спроби повалення президента Реджепа Тайїпа Ердоґана, йдеться в доповіді правозахисників, опублікованій 22 травня.

Як заявляє Amnesty International, звільнення були «проведені безпідставно на основі розпливчастих і узагальнених підстав через «зв’язки з терористичними організаціями».

У звіті вказано, що всі ті, хто втратив свою роботу, були звільнені постановою під час надзвичайного стану, запровадженого через кілька днів після невдалої змови.

Надзвичайний стан продовжували три рази, його дія має закінчитися 19 липня. Водночас Ердоган 21 травня заявив, що надзвичайний стан триватиме до відновлення миру. Точного термін він не назвав.

Amnesty International закликала Анкару запровадити «швидкий і ефективний механізм оскарження для тих, хто вже звільнений».

Як йдеться в доповіді, більше ніж 33 тисячі зі звільнених є викладачі та інші співробітники Міністерства освіти, а понад 24 тисячі – співробітники поліції й інші чиновники з Міністерства внутрішніх справ.

Понад вісім тисяч є членами збройних сил, щонайменше п’ять тисяч – академіки, чотири тисячі – судді, прокурори і посадові особи Міністерства юстиції, йдеться в документі.

Крім звільнень, ще понад 47 тисяч людей були арештовані за звинуваченнями у зв’язках із рухом на чолі з кліриком Фетхуллахом Ґюленом, що живе у США. Президент Туреччини звинувачує його в організації спроби державного перевороту в липні минулого року, Ґюлен ці звинувачення відкидає і засуджує спробу перевороту.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG