Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 10:02

Представники ОРДЛО в Мінську хочуть говорити про заручників тільки з Медведчуком – Геращенко


Ірина Геращенко

Представники окремих районів Донецької та Луганської областей, непідконтрольних Україні, заявили під час переговорів у Мінську, що готові обговорювати списки людей на звільнення тільки із Віктором Медведчуком, написала у Facebook представниця від України у гуманітарній робочій підгрупі Тристоронньої контактної групи народний депутат Ірина Геращенко.

«Далі ще гірше. ОРДЛО, підконтрольне Росії, хоче продовження процедури верифікації. Щоб українська сторона провела процедуру верифікації ще й тих осіб, які вже перебувають на свободі, випущені за так званим «законом Савченко». Це – повна маячня, звичайно, бо ні українське законодавство, ані міжнародне гуманітарне право не дозволяє насильно переміщати чи опитувати вільних перед законом людей!» – заявила вона.

За словами Геращенко, вона готує офіційне звернення до ОБСЄ з вимогою дати оцінку цим вимогам або «офіційну відповідь, чи є хоч якась норма міжнародного гуманітарного права, яка може примусити українську сторону проводити верифікацію вільних перед законом людей». На думку депутата, йдеться про затягування процесу обміну заручників з боку сепаратистів.

«Також ОРДЛО внесли в списки своїх вимог тих, хто не має ніякого стосунку до інспірованого на Донбасі конфлікту: починаючи від беркутівців, причетних до вбивств на Майдані, і закінчуючи просто вбивцями у Запоріжжі чи Вінниці, а також тими особами, що були причетні до трагічних подій в Одесі! Очевидно, що ці злочинці не можуть потрапити під звільнення, вони не мають ніякого стосунку до мінського процесу і не можуть розглядатися в рамках мінського процесу», – наголосила Геращенко.

Сьогодні в Мінську відбуваються зустрічі Тристоронньої контактної групи і її робочих підгруп.

Попередня зустріч контактної групи в Мінську відбулася 15 травня.

Тоді Ірина Геращенко повідомила, що підтримувані Росією бойовики погодилися внести вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського, ув’язненого угрупованням «ДНР», до списку заручників, яких можуть звільнити.

Збройний конфлікт на сході України почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці». За даними ООН, станом на лютий 2017 року на Донбасі від початку конфлікту загинули понад 9,9 тисячі людей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG