Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 08:23

Рада ухвалила закон про посилення охорони об’єктів культурної спадщини


Верховна Рада ухвалила законопроект щодо посилення охорони об’єктів культурної спадщини. За документ з другої спроби проголосували 235 народних депутатів з 226 мінімально необхідних.

Цим законом уточнюється, що пам’ятка культурної спадщини – об’єкт культурної спадщини, який занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, або об’єкт культурної спадщини, який взято на державний облік відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності цим законом, до вирішення питання про включення (невключення) об’єкта культурної спадщини до Держреєстру нерухомих пам’яток.

Згідно з чинними нормами, пам’ятка культурної спадщини – об’єкт культурної спадщини, який занесений до Держреєстру нерухомих пам’яток України.

Як зазначається у пояснювальній записці, основною метою ухвалення законопроекту є збереження за об’єктами, які набули статусу пам’ятки до набрання чинності закону «Про охорону культурної спадщини», статусу пам’яток, шляхом уточнення визначення поняття «пам’ятка культурної спадщини».

Також законопроект встановлює можливість поширення на всі складові елементи об’єкта культурної спадщини, що становлять предмет його охорони, правового статусу пам’ятки не лише після внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Закон набирає чинності з дня його опублікування.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG