Доступність посилання

ТОП новини

В офісі омбудсмена заявляють про зростання проявів ксенофобії щодо ромів в Україні


Згарище табору на Березняках у Києві, 6 квітня 2017
Згарище табору на Березняках у Києві, 6 квітня 2017

В офісі уповноваженого Верховної Ради з прав людини заявляють, що в Україні спостерігається збільшення випадків прояву ксенофобії щодо ромів, починаючи з 2016 року.

Зокрема, працівники секретаріату Уповноваженого з прав людини зазначають, що в ніч на 24 травня на території залізничного вокзалу Києва стався конфлікт між групою активістів, які, за повідомленнями ЗМІ, були у військовій формі, та представниками ромської нацменшини, що їхали в Закарпатську область.

Серед постраждалих, за даними офісу омбудсмена, опинилася й родина ромів, яка за день до побиття розповідала про те, як напередодні конкурсу «Євробачення» в Києві спалили їхнє житло, і «правоохоронці провели незаконний збір відбитків пальців у всіх мешканців стихійного поселення в Дарницькому районі Києва».

Із приводу побиття, за даними офісу омбудсмена, постраждалі особи звернулися із заявами в поліцію.

«Подібні прояви розпалювання міжетнічної ворожнечі потребують особливої уваги з боку правоохоронних органів, зокрема, більш ретельного розслідування, а також вживання заходів превентивного характеру щодо недопущення подібних випадків у майбутньому», – йдеться у заяві офісу уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

6 квітня у Києві на житловому масиві Березняки згорів табір, де проживали представники ромської національної меншини. 26 квітня представники «Конгресу ромів України» та Української Гельсінської спілки з прав людини заявили, що розслідування пожежі у поселенні ромів на Березняках у Києві не відбувається. Того ж дня радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко заявив, що до поліції щодо інциденту ніхто із постраждалих не звертався.

У 2016 році в селищі Лощинівка на Одещині місцеві жителі пошкодили будинки, де живуть роми, закликаючи виселити їх. Це сталося після того, як 27 серпня знайшли тіло 9-річної дівчинки зі слідами зґвалтування і насильницької смерті. За підозрою у вчиненні злочину поліція затримала 21-річного чоловіка, який належить до громади ромів. Після цих подій у Лощинівці залишилися дві ромських родини з п’ятдесяти.

Незадовго до початку «Євро-2012» в одному з житлових масивів Києва теж згорів табір ромів. Тоді в правоохоронних органах розповіли, що про пожежу дізналися з інтернету.

XS
SM
MD
LG