Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 19:40

Зустріч Макрона з Путіним стане тестом на прихильність президента Франції захисту прав людини – HRW


Президент Франції Емманюель Макрон (л) і президент Росії Володимир Путін (комбіноване фото)

Зустріч президента Франції Емманюеля Макрона з президентом Росії Володимиром Путіним 29 травня 2017 року стане важливим першим випробуванням прихильності французького президента захисту прав людини у зовнішній політиці Франції, йдеться у заяві міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch.

«Не може бути важливішого часу для лідера Франції, щоб рішуче висловитися про необхідність підтвердити його російським партнером свободу і права людини», – заявила директор французького відділення Human Rights Watch Бенедикт Жаннеро.

Під час своєї кампанії та після виборів Макрон неодноразово обіцяв, що цінності свободи, демократії і рівності будуть серед ключових у його політиці. У своїй інавгураційній промові Макрон сказав, що Франція «завжди буде стежити за тим, щоб бути на боці свобод і прав людини».

«Зустріч президента Макрона з президентом Путіним допоможе сформувати на довгі роки порядок денний французько-російських відносин, але питання в тому, як в ньому будуть закріплені незмінні права», – зазначила Жаннеро.

Захід часто критикує Росію за порушення прав людини в країні, зокрема, через цензуру, обмеження масових виступів, діяльності громадських організації, блокування окремих ресурсів в інтернеті тощо. Серед останніх гучних претензій – знущання над геями і бісексуалами у Чечні. Кремль заперечує такі зловживання, вказуючи на відсутність скарг потерпілих.

Президенти Франції та Росії проведуть у понеділок переговори в Парижі, на порядку денному яких буде і українське питання. Зустріч Путіна і Макрона проходитиме на тлі відкриття в королівському палаці у Версалі великої виставки, присвяченої візиту до Франції Петра I 1717 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG