Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 14:26

СБУ: відкрили провадження через розв’язання посадовцями Росії гібридної війни проти України


У Службі безпеки України заявляють, що прокуратура Криму при Генпрокуратурі відкрила кримінальне провадження за фактом розв’язання посадовцями Росії гібридної війни проти України.

Як повідомляє прес-служба СБУ, провадження відкрили за частиною 1 статті 437 Кримінального кодексу України ‒ планування, підготовка або розв’язування агресивної війни чи воєнного конфлікту, а також участь у змові, що спрямована на вчинення таких дій.

«Відкрите кримінальне провадження є безпрецедентним, адже вперше правову оцінку отримає інформаційна складова гібридної війни Росії проти України. Важливість цього процесу визначається тим, що агресія Росії принесла знедолення і змусила залишити місця проживання тисячі українських громадян, особливо це стосується кримських татар», – йдеться у повідомлені відомства.

У СБУ зазначають, що робота спецслужби «дозволила створити доказову базу й розпочати цю резонансну для українського та міжнародного суспільства кримінальну справу».

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Крім того, навесні 2014 року після російської анексії Криму почався збройний конфлікт на Донбасі. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення. За даними ООН, станом на лютий 2017 року на Донбасі від початку конфлікту загинули понад 9,9 тисячі людей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG