Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 09:57

У СБУ обурились, що через «Схеми» деякі співробітники не зможуть працювати


Юристи Служби безпеки України проаналізують порушення, які могли допустити журналісти програми «Схеми» у розслідуванні про автопарк співробітників служби. Про це виданню «Українська правда» повідомила речниця СБУ Олена Гітлянська.

«Попередньо я бачила, що вони оприлюднили персональні дані оперативних співробітників. Думаю, що будемо розбиратись, будемо дивитись. Я зараз не готова сказати конкретно, наші фахівці мають здійснити дослідження», – сказала вона у коментарі виданню і уточнила, що цим питанням займатимуться юристи служби.

Вона також зазначила, що підрозділ, який знімали журналісти, займається захистом критичної інфраструктури країни (інфраструктура, руйнування якої може мати вплив на національну безпеку і оборону, природне середовище, призвести до значних фінансових збитків та людських жертв).

«У програмі були не всі співробітники – були і люди, які не мають стосунку до Служби безпеки. Але, серед іншого, були і співробітники, які тепер, на жаль, не зможуть працювати, оскільки їх особисті дані оприлюднені, –повідомила речниця.

За її словами, йдеться про оприлюднення прізвищ, посад й облич співробітників служби.

До цього програма «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший») опублікувала розслідування про люксові автомобілі співробітників Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ, вартість яких неспівмірна з заробітною платою державних службовців.

Журналісти заздалегідь направляли до СБУ запит, однак за годину до виходу сюжету в ефір, коли сюжет уже був на каналі і автори вже не мали технічної можливості вносити будь-які зміни у зміст сюжету, редакція отримала лист від СБУ. У ньому представники Служби безпеки застерегли журналістів від видачі матеріалу в ефір, навівши кілька статей законів, які нібито будуть порушені у разі оприлюднення цього сюжету.

«Держслужбовці, що не можуть пояснити звідки у них Ленд Крузер чи Туарег за 60 тисяч доларів – не просто не повинні далі працювати у владі. Має бути щонайменше проведене внутрішнє розслідування стосовно цих осіб, з подальшею передачею матеріалів у правоохоронні органи. Але, на жаль, замість цього юристи Служби безпеки України аналізують порушення, які могли допустити наші журналісти», – заявила головний редактор програми «Схеми» Наталка Седлецька.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG