Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 00:21

Керівники світових авіакомпаній обговорять заборону США і Британії на ноутбуки в салонах літаків


Керівники авіакомпаній на зустрічі 5–6 червня у Мексиці обговорять альтернативу для заборони США і Великобританії щодо перевезення в салонах літаків ноутбуків та інших габаритних електронних пристроїв. Міжнародна асоціація повітряного транспорту з участю представників 275 авіакомпаній зустрічається в курортному місті Канкун, щоб, зокрема, обговорити стратегії галузі на майбутній рік.

Генеральний директор асоціації Александр де Жюньяк заявив, що лідери галузі, з одного боку, визнають загрози для авіації через електронні пристрої, але з іншого – вважають, що заборона загрожує галузі, яка починає оговтуватись після кількох важких років.

Нинішня заборона стосується головним чином близькосхідних перевізників, які заявили про несправедливість щодо них. Авіалінії Об’єднаних Арабських Еіратів, Бахрейну і Туреччини, як вважають, найбільше потерпають від обмеження на рейси в США з деяких аеропортів Близького Сходу і Північної Африки.

Американські посадовці раніше заявили, що розглядають питання про розширення заборони на рейси між Сполученими Штатами і Європою з міркувань безпеки, що може загрожувати втратою авіакомпаніям 1,4 мільярда доларів прибутку.

«Ми визнаємо загрозу безпеці, ми не сумніваємося в цьому, але ми сумніваємося в цих розмірах», - сказав Жюньяк, назвавши заборону «недоречною».

За його словами, уряд США готовий почути нові пропозиції.

Альтернативні пропозиції, запропоновані членами Міжнародної асоціації повітряного транспорту, передбачають використання собак-сніферів (шукачів), нові технології виявлення бомб і підвищення кваліфікації співробітників.

США, а потім і Велика Британія почали запроваджувати заборони на великі електронні пристрої в салонах літаків рейсів із певних країн (їх тепер треба здавати в багаж) через дані, що екстремісти можуть пронести до літака вибуховий пристрій, схований у ноутбуці тощо.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG