Доступність посилання

24 Червень 2017, Київ 13:57
Новини | Політика

У «Нафтогазі» заявляють, що не поїдуть на переговори з «Газпромом» у Москву


В українській компанії заявили, що готові зустрітися для переговорів у Брюсселі чи іншому місті Євросоюзу

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» заявляє, що Росія є «чи не єдиною» країною, неприйнятною для проведення переговорів із російським «Газпромом».

Так у компанії відреагували на повідомлення в ЗМІ про те, що керівництво «Газпрому» запросило представників «Нафтогазу» до Москви на переговори щодо продовження транзиту після 2019 року.

«Для НАК «Нафтогаз України» Російська Федерація є неприйнятною країною для проведення перемовин з ПАТ «Газпром». Такої позиції Нафтогаз незмінно дотримується з 2014 року, як у листуваннях, так і під час офіційних зустрічей із представниками російської компанії», – йдеться в заяві «Нафтогазу».

Водночас в українській компанії заявили, що готові зустрітися для переговорів у Брюсселі чи іншому місті Євросоюзу.

«Нафтогаз України» 31 травня заявив, що отримав окреме рішення Стокгольмського арбітражу у провадженні проти «Газпрому» за контрактом на постачання газу. За повідомленням компанії, Стокгольмський арбітраж задовольнив вимогу «Нафтогазу» щодо перегляду ціни в контракті на постачання газу з «Газпромом» з урахуванням ринкових умов, а також скасував вимоги російського монополіста за умовою «бери або плати» і повністю скасував заборону на реекспорт Україною газу. За принципом «бери або плати», прописаним у контракті 2009 року, Україна мала щороку купувати 52 мільярди кубометрів газу або, навіть не купуючи, оплачувати його вартість.

У «Газпромі» ж заявили, що принцип «бери або плати» не скасований, але не пояснили цю позицію.

У жовтні 2014 року компанія «Нафтогаз України» звернулася до Стокгольмського арбітражу з вимогою перегляду контракту на транзит газу з російським «Газпромом», а також компенсації у зв’язку з недостатніми обсягами прокачування.

Перед цим «Нафтогаз» подав позов щодо ціни газу на російську компанію «Газпром» до арбітражного суду у Стокгольмі.

У 2016 році голова української компанії Андрій Коболєв оцінив суму претензій «Нафтогазу» до російського «Газпрому» в 30 мільярдів доларів.

Водночас російський «Газпром» подав до Стокгольмського арбітражного суду три позови проти «Нафтогазу» на загальну суму понад 23 мільярди доларів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG