Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 01:33

США: колишній директор ФБР заявив, що брехня Білого дому знеславила його


Джеймз Комі на слуханні в комітеті Сенату, Вашингтон, 8 червня 2017 року

Колишній директор Федерального бюро розслідувань США Джеймз Комі на слуханні в комітеті Сенату США заявив, що зміни пояснень щодо його звільнення заплутували й непокоїли його і що Білий дім знеславив його і все ФБР своїми «брехнями, прямо і просто кажучи».

Виступаючи зі свідченням у комітеті з питань розвідки Сенату в справі розслідування даних про втручання Росії у президентські вибори 2016 року і звинувачень про зв’язки з Росією членів команди президента Дональда Трампа, Джеймз Комі заявив, що не має ніяких сумнівів, що Росія намагалася втрутитися в президентські вибори.

Також, сказав Комі, він не має ніяких сумнівів, що влада Росії стоїть за зламуваннями комп’ютерних мереж керівництва Демократичної партії і витоками викрадених даних під час президентської кампанії.

Іще раз він відкинув будь-які сумніви, говорячи про те, що влада Росії стоїть і за кібервтручанням у реєстри виборців кількох штатів і що російська влада добре знала про ці втручання.

При цьому Комі висловив упевненість, що ці втручання не вплинули на підрахунок голосів.

Крім того, Комі на запитання, чи Трамп закликав його зупинити розслідування ФБР щодо втручання Росії у президентські вибори, відповів: «Наскільки я розумію, ні».

Трансляція «Голосу Америки»

Після відкритого слухання свідчення Комі продовжаться на закритій частині засідання.

Напередодні цього виступу, в середу, комітет оприлюднив письмові свідчення Комі, в якому колишній керівник ФБР, звільнений із посади президентом, посвідчив: Трамп під час приватного обіду з Комі 27 січня цього року прямо запитав його, чи той хоче й далі лишатися директором ФБР, і сказав йому: «Мені потрібна лояльність. Я чекаю на лояльність». За документом, Комі відповів, що хоче завершити до кінця свій 10-річний термін на посаді і з політичного погляду не стоїть ні на чиєму боці. Комі також сказав, що Трамп отримає його чесність, але не обіцяв припинити розслідування.

Крім того, на зустрічі в Білому домі 14 лютого Дональд Трамп чинив тиск на Джеймза Комі в справі кримінального розслідування контактів першого в нинішній адміністрації радника з національної безпеки Майкла Флінна з російськими посадовцями. Як процитував Комі слова Трампа, той висловив сподівання, що чільник ФБР знайде спосіб «відпустити» Флінна, бо той «добрий хлопець». «Я зрозумів це, як запит президента припинити всі розслідування щодо Флінна у зв’язку з його неправдивими заявами про його розмови з послом Росії в грудні», – додав Комі у письмовому свідченні.

Ці заяви принаймні частково підтвердила низку повідомлень у засобах інформації останніх тижнів, у яких ішлося про те, що Трамп намагався втрутитися в розслідування ФБР у справі Флінна. Трамп уже не раз заперечував усі звинувачення у втручанні в розслідування ФБР.

Флінн був змушений до відставки 13 лютого вже через 24 дні після призначення на посаду радника з національної безпеки після викриття, що він приховав від посадовців Білого дому свої контакти з російськими посадовцями, включно з послом Росії у США.

9 травня президент США звільнив Комі, який наглядав за кримінальним розслідуванням ФБР у справі контактів членів команди Трампа з офіційними представниками Росії, з посади директора бюро. Це рішення збурило політичний Вашингтон і стало ще одним кроком, що затьмарив президентство Трампа. Сам Трамп і працівники Білого дому кілька разів змінювали версії пояснень причини цього звільнення.

Нині справи про контакти членів команди Трампа з російськими посадовцями і про природу цих контактів, а також про дані всіх розвідувальних служб США про втручання Росії у президентські вибори в США 2016 року, розслідують, крім ФБР, комітет у справах розвідки Сенату і ще принаймні один комітет Палати представників Конгресу США. Окремі аспекти цих справ розслідує ще кілька конгресових комітетів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG