Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 17:06

США і Росія без розголосу почали переговори про деескалацію в Сирії – ЗМІ


Місто Дараа на півдні Сирії, контрольоване повстанцями, зазнає ударів урядових військ, фото 22 травня 2017 року

США і Росія почали без розголосу переговори про створення в Сирії «зони деескалації», повідомили західні засоби інформації з посиланням на західних дипломатів і на посадовців на Близькому Сході.

Агентство Reuters повідомило, що спеціальні представники США і Росії у справах Сирії Майкл Ратні і Олександр Лаврентьєв зустрічалися принаймні двічі за останні два тижні і планують нові зустрічі.

Американське видання The Wall Street Journal повідомило, що остання така зустріч відбулася у столиці Йорданії Аммані з участю йорданських посадовців.

За повідомленнями, переговори перебувають на першій стадії обговорення меж пропонованої зони безпеки у провінції Дараа на південному заході Сирії, що межує з Йорданією.

Reuters також наводить слова неназваного чільного дипломата про те, що «американці ведуть переговори з росіянами і пропонують зону деескалації поза межами «процесу Астани», без іранців і їхніх маріонеток».

У травні Росія, Іран і Туреччина домовилися у столиці Казахстану Астані про чотири «зони деескалації» в різних частинах Сирії, де тривають бої між урядовими силами президента Башара аль-Асада та його союзниками, з одного боку, і повстанцями, з іншого. Москва і Тегеран у нинішній сирійській війні підтримують офіційний Дамаск, а Анкара виступає проти режиму Асада і на боці частини повстанців. Вашингтон же відкидає роль Ірану як одного з гарантів тієї домовленості.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG