Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 02:04

Порошенко підписав закон про адмінвідповідальність за пропаганду георгіївської стрічки


Президент України Петро Порошенко підписав закон про адміністративну відповідальність за виготовлення й пропаганду георгіївської стрічки. Про це повідомив його речник Святослав Цеголко насвоїй сторінці в Facebook.

Верховна Рада 16 травня схвалила законопроект, який передбачає, що публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської стрічки передбачає накладення штрафу від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850–2550 гривень). За повторні такі дії передбачений штраф до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 гривень) або адміністративний арешт на строк до 15 діб з конфіскацією стрічки чи її зображення.

Положення нової статті Кодексу про адміністративні правопорушення не поширюються на випадки використання георгіївської стрічки на документах державних органів, виданих до 1991 року, в експозиціях музеїв, на оригіналах бойових прапорів, на державних нагородах, якими нагороджувалися до 1991 року й упродовж 1991–2015 року в зв’язку з річницями подій Другої світової війни, на могильних спорудах.

У пояснювальній записці до документа запровадження адмінпокарання пояснюється тим, що георгіївська стрічка стала в Україні символом російської окупації та агресії».

25 травня депутати не підтримали проект постанови про скасування результатів голосування за цей законопроект, а 26 травня закон направили на підпис президенту

9 травня на акціях до Дня перемоги в деяких українських містах сталися сутички, зокрема, через наявність у частини учасників георгіївських стрічок.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG