Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 05:41

Верховна Рада запровадила адмінпокарання за пропаганду «георгіївської стрічки»


У пояснювальній записці до документа запровадження адмінпокарання пояснюється тим, що «георгіївська стрічка» стала в Україні символом російської окупації та агресії»

Верховна Рада України запровадила адміністративну відповідальність від штрафу до адміністративного арешту за виготовлення й пропаганду «георгіївської стрічки». Зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення на засіданні парламенту 16 травня підтримали 238 народних депутатів за необхідних 226.

Документ передбачає, що публічне використання, демонстрація або носіння «георгіївської стрічки» передбачає накладення штрафу від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850–2550 гривень). За повторні такі дії передбачений штраф до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 гривень) або адміністративний арешт на строк до 15 доби з конфіскацією стрічки чи її зображення.

Положення нової статті Кодексу про адміністративні правопорушення не поширюються на випадки використання «георгіївської стрічки» на документах державних органів, виданих до 1991 року, в експозиціях музеїв, на оригіналах бойових прапорів, на державних нагородах, якими нагороджувалися до 1991 року й протягом 1991–2015 року у зв’язку з річницями подій Другої світової війни, на могильних спорудах.

У пояснювальній записці до документа запровадження адмінпокарання пояснюється тим, що «георгіївська стрічка» стала в Україні символом російської окупації та агресії».

«Прийняття проекту закону України сприятиме посиленню охорони громадського порядку, уникнення провокацій з використанням «георгіївської» (гвардійської) стрічки. При цьому будуть забезпечені права осіб, які мають законне право на використання гвардійської стрічки та її зображення (наприклад, ветерани, нагороджені Орденом Слави)», – йдеться в пояснювальній записці.

9 травня на акціях до Дня перемоги в деяких українських містах сталися сутички, зокрема, через наявність у частини учасників «георгіївських стрічок».

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Як забити осиковий кіл у тіло «русского мира» і його символу – 9 травня​

Друга світова і псевдоветерани. «Безсмертний полк» – флешмоб Путіна за гроші бюджету України?

Чому 9 травня – день катастрофи, а не свято (iнтернет-видання)

9 травня – антиукраїнське свято?

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG