Доступність посилання

ТОП новини

СММ ООН з прав людини повідомляє про спроби доступу в ОРДЛО для з’ясування долі Васіна


Фіона Фрейзер

Спеціальна моніторингова місія ООН з прав людини працює над пошуком донецького блогера, автора Радіо Донбас.Реалії Станіслава Васіна (Асєєва). Про це, відповідаючи на запитання журналістів на брифінгу у вівторок, повідомила голова місії Фіона Фрейзер.

«Ми намагаємося зрозуміти точно, що з ним відбувається. Тобто ми досі намагаємося отримати доступ туди, щоб зрозуміти, де він перебуває, і що з ним», – зазначила Фрейзер.

Вона додала, що як в інших справах, «коли збройні угруповання затримують людей, за це відповідальні ті, хто контролює цю територію».

Раніше головний редактор Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Ненад Пеїч закликав до звільнення блогера й автора Радіо Свобода Станіслава Васіна (Асєєва), який зник у Донецьку в червні. За словами Пеїча, якщо затримання Васіна бойовиками – правда, це протизаконно. «Він має бути негайно звільнений, і йому повинні гарантувати безпеку», – зазначив Пеїч.

Зв’язок з донецьким блогером і автором Радіо Донбас.Реалії Станіславом Васіним (Асєєвим) зник раніше цього місяця. Першим про зникнення Васіна повідомив екс-депутат Єгор Фірсов. За його словами, в угрупованні «ДНР» родичам Станіслава Васіна не дають інформації про його місце перебування. Відомо, що мати востаннє спілкувалася з ним 2 червня, наступного дня вони мали зустрітися в Макіївці, але цього не сталося, Станіслав просто не вийшов на зв’язок.

11 червня Служба безпеки України підтвердила зникнення Васіна у Донецьку.

12 червня Національна спілка журналістів України звернулася з проханням до представників міжнародних місій у захопленому бойовиками Донецьку із проханням допомогти з’ясувати місце перебування Васіна.

Станіслав Васін готував репортажі про життя Донецька для Радіо Донбас.Реалії та інших видань.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG