Доступність посилання

ТОП новини
31 жовтня 2020, Київ 14:15

СММ ООН з прав людини повідомляє про спроби доступу в ОРДЛО для з’ясування долі Васіна


Фіона Фрейзер

Спеціальна моніторингова місія ООН з прав людини працює над пошуком донецького блогера, автора Радіо Донбас.Реалії Станіслава Васіна (Асєєва). Про це, відповідаючи на запитання журналістів на брифінгу у вівторок, повідомила голова місії Фіона Фрейзер.

«Ми намагаємося зрозуміти точно, що з ним відбувається. Тобто ми досі намагаємося отримати доступ туди, щоб зрозуміти, де він перебуває, і що з ним», – зазначила Фрейзер.

Вона додала, що як в інших справах, «коли збройні угруповання затримують людей, за це відповідальні ті, хто контролює цю територію».

Раніше головний редактор Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Ненад Пеїч закликав до звільнення блогера й автора Радіо Свобода Станіслава Васіна (Асєєва), який зник у Донецьку в червні. За словами Пеїча, якщо затримання Васіна бойовиками – правда, це протизаконно. «Він має бути негайно звільнений, і йому повинні гарантувати безпеку», – зазначив Пеїч.

Зв’язок з донецьким блогером і автором Радіо Донбас.Реалії Станіславом Васіним (Асєєвим) зник раніше цього місяця. Першим про зникнення Васіна повідомив екс-депутат Єгор Фірсов. За його словами, в угрупованні «ДНР» родичам Станіслава Васіна не дають інформації про його місце перебування. Відомо, що мати востаннє спілкувалася з ним 2 червня, наступного дня вони мали зустрітися в Макіївці, але цього не сталося, Станіслав просто не вийшов на зв’язок.

11 червня Служба безпеки України підтвердила зникнення Васіна у Донецьку.

12 червня Національна спілка журналістів України звернулася з проханням до представників міжнародних місій у захопленому бойовиками Донецьку із проханням допомогти з’ясувати місце перебування Васіна.

Станіслав Васін готував репортажі про життя Донецька для Радіо Донбас.Реалії та інших видань.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG