Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 05:12

Світовий банк виділив Афганістану понад півмільярда доларів на економіку і допомогу біженцям


Співробітник сил безпеки Афганістану стоїть на варті біля дороги, що веде до Кабула (фото архівне)

Світовий банк 13 червня затвердив пакет фінансування для Афганістану в розмірі 520 мільйонів доларів для проектів, спрямованих на розвиток економіки, створення критичної інфраструктури і підтримку афганських біженців, відправлених назад із Пакистану.

У банку повідомили, що йдеться про шість грантів, зокрема донорські кошти від Данії, Німеччини і Японії, що допоможуть афганському уряду «у час невизначеності, коли ризики для економіки є значними».

Директор Світового банку по Афганістану Шубхам Чаудхурі заявив, що Кабул нині стикається зі «складними проблемами розвитку», попри прогрес у реформуванні державних установ, отриманні прибутків та надання послуг в галузі охорони здоров’я, освіти тощо.

З 2011-го, після виведення з Афганістану більшої частини міжнародних сил під проводом НАТО, безпекова ситуація в цій країні погіршилась.
Це призвело до зростання економічної невизначеності і уповільнення темпів зростання, вказують у Світовому банку, втім очікують приросту економіки вже цього року. Експерти однак кажуть, що цього недостатньо для забезпечення робочих місць.

Нинішній пакет фінансування, як очікують в Світовому банку, допоможе Афганістану, зокрема, впоратися і з напливом біженців, розширити можливості для бідних, збільшити електрифікацію населених пунктів, поліпшити продовольчу безпеку і збудувати дороги у селах.

Найбільша сума – 205,4 мільйона доларів – буде спрямована громадам, куди повертаються біженці, повернуті назад із Пакистану. Крім того, 100 мільйонів доларів скерують на розвиток малого бізнесу, 20 мільйонів – на поліпшення послуг в п’яти провінційних столицях: Гераті, Мазарі-Шарифі, Кандагарі, Джалалабаді та Хості. Ще 29,4 мільйона грантів підуть на створення стратегічного запасу пшениці, який буде використовуватися під час надзвичайних ситуацій. Ще 60 мільйонів доларів будуть використані для розширення доступу до електроенергії в західній провінції Герат.

У Світовому банку сподіваються, що допомога потенційно може вплинути на життя 8,5 мільйонів людей у всіх 34 афганських провінціях.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG