Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 23:25

Уряд може виділити Львову 50 мільйонів гривень для будівництва полігону для сміття


Сміття у Львові, 15 травня 2017 року

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляє про намір ініціювати виділення Львівській обласній державній адміністрації 50 мільйонів гривень із резервного фонду на будівництво нового полігону твердих побутових відходів.

«Я готовий внести пропозицію уряду як виняток виділити з резервного фонду 50 мільйонів гривень області на будівництво нового полігону», – сказав Гройсман 19 червня на селекторній нараді щодо підготовки до зими.

Він також попросив місцеву владу Львова підготувати розрахунки за термінами, необхідними для будівництва полігону.

Крім того, прем’єр закликав органи місцевого самоврядування сприяти Львову у вивезенні сміття з міста.

«Якщо до вас, випадково, звернеться голова міста Львів Андрій Іванович Садовий по допомогу в певний період часу з вивезенням сміття зі Львова, я вас дуже прошу, будь ласка, якщо ви можете зробити, допоможіть», – сказав прем’єр.

19 червня у Львові міська комісія з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій на екстреному засіданні вдруге звернулася до керівників держави з проханням визнати Львів зоною екологічної надзвичайної ситуації. Перше таке звернення було 12 червня, і, за словами, міського голови Львова Андрія Садового, залишилося без відповіді.

За даними міської ради, на сьогодні сміття у Львові не вивезене з понад 400 майданчиків, з яких відходи не вивозять понад місяць, це 33% від загальної кількості, понад 8500 тонн побутових відходів.

14 червня прем’єр-міністр Володимир Гройсман розкритикував міського голову Львова Андрія Садового через невирішену проблему з вивезенням твердих побутових відходів.

19 червня голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк на засіданні погоджувальної ради парламенту України оголосив голодування через ситуацію зі сміттям у Львові.

Наприкінці травня минулого року на Грибовицькому сміттєзвалищі біля Львова сталася пожежа. Внаслідок зсуву загинули троє рятувальників, а тіло міського еколога досі так і не знайшли. Відтоді Львів має проблеми з вивезенням твердих побутових відходів, і з різних місць України надходять повідомлення про перехоплення вантажівок зі сміттям зі Львова, яке намагаються незаконно скинути в інших українських регіонах.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG