Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 07:18

Лондон і Брюссель почали переговори про вихід Британії з ЄС


Дейвід Дейвіс (л) і Мішель Барньє (п) перед початком переговорів, Брюссель, 19 червня 2017 року

Представники Лондона і Брюсселя почали переговори про умови виходу Великої Британії з Європейського союзу.

Як сказав на переговорах у Брюсселі голова делегації ЄС Мішель Барньє, він сподівається, що ця зустріч визначить графік подальших переговорів про вихід і «визначить пріоритети».

Британський міністр у справах виходу Дейвід Дейвіс, зі свого боку, заявив, що Лондон хоче створити «міцне й особливе партнерство» з ЄС. За його словами, «нас об’єднує більше, ніж нас розділяє».

Після першого дня нинішніх переговорів у штаб-квартирі Європейської комісії у Брюсселі обидві сторони, як очікують, мають увечері дати спільну прес-конференцію.

Перед початком зустрічі Дейвіс заявив, що переговори будуть «у деяких питаннях важкі». Але, додав він, «ми будемо підходити до них конструктивно».

Барньє, який раніше багато разів був міністром в урядах Франції з різних питань, зокрема держміністром із європейських питань чи головою МЗС, а також двічі єврокомісаром, зі свого боку, заявив, що сподівається на впорядкований процес виходу Британії з ЄС. Для цього, сказав він, необхідний конструктивний початок переговорів.

Велика Британія має вийти з Євросоюзу до кінця березня 2019 року після референдуму 2016-го, незначна більшість учасників якого проголосувала за цей вихід. 29 березня прем’єр-міністр Британії Тереза Мей почала процес виходу з ЄС відповідно до статті 50 Лісабонського договору про функціонування Європейського союзу, яка передбачає процедури такого виходу. Цей процес має тривати не більш ніж два роки.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG