Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 19:51

В Афганістані підтвердили повернення контролю над районом Тора-Бора


Відеокадр: афганські посадовці у визволених частинах місцевості Тора-Бора, фото 19 червня 2017 року

Афганські силовики знову повернули контроль над місцевістю Тора-Бора, визволивши її від бойовиків екстремістського угруповання «Ісламська держава», підтвердили афганські посадовці.

Місцевість Тора-Бора в адміністративному районі Пачиґарам у провінції Нанґаргар «цілковито звільнена» від «Ісламської держави», заявили в апараті губернатора провінції. Тепер афганські силовики продовжують наступ на позиції екстремістів у сусідніх селах, щоб вибити їх іще далі.

Це підтвердили і в Кабулі, де додали, що в перебігу операції зачистки в регіоні були знищені принаймні 22 бойовики.

Місцевість Тора-Бора, з численними і природними, і штучно створеними печерами і підземними тунелями між ними, стала відомою як «фортеця» екстремістської мережі «Аль-Каїда» і її тодішнього ватажка Усами бін Ладена. 2001 року він зумів утекти звідти з-під бомбардувань авіації США й союзників і подальших наземних спецоперацій до сусіднього Пакистану. Пізніше місцевість опинилася під контролем противладного екстремістського угруповання «Талібан». П’ять днів тому цю місцевість захопило ще одне екстремістське угруповання «Ісламська держава», що є непримиренним противником інших екстремістських сунітських угруповань, бо конкурує з ними за владу і за «ідею» ісламського екстремізму.

Афганські і союзні їм американські сили воюють із угрупованням «Ісламська держава» у провінції Нанґаргар, відколи його бойовики з’явилися там у січні 2015 року.

У квітні цього року США скинули на інший печерний комплекс «Ісламської держави» у провінції Нанґаргар, в адміністративному районі Ачин, свою найпотужнішу неядерну бомбу. За даними Міністерства оборони Афганістану, той удар знищив понад 90 бойовиків. Як стверджують, цивільні мешканці при цьому не потерпіли завдяки вжитим запобіжним заходам.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG