Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 04:25

У Bellingcat оприлюднили нове фото «Бука», з якого могли збити «Боїнг-777»


Російська РЗУ «Бук»

Міжнародна група розслідувачів Bellingcat опублікувала нову фотографію російської ракетно-зенітної установки «Бук», з якої, імовірно, збили малайзійський «Боїнг-777» над Донбасом.

Як мовиться у повідомленні Bellingcat у Twitter, після відомих досі фотографій і відеозаписів російського «Бука» в ті дні на окупованій частині Донбасу нинішня фотографія стає вже дев’ятою.

Розслідувачі зазначають, що фотографія була зроблена у день загибелі літака 17 липня 2014 року. Отримали її від міжнародної Спільної слідчої групи JIT, яка працює під егідою прокуратури Нідерландів на чолі з головним прокурором країни Фредом Вестербеке.

Літак «Боїнг-777» «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий над зоною збройного конфлікту на сході України 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – усі, хто перебував на борту.

Наприкінці вересня минулого року міжнародна Спільна слідча група під керівництвом прокуратури Нідерландів оголосила перші офіційні підсумки розслідування. У доповіді йдеться про те, що зенітно-ракетна установка «Бук», із якої збили «Боїнг», була доставлена на територію України з Росії. Місце пуску ракети – селище Первомайське, яке перебувало під контролем бойовиків, контрольованих Росією. До числа підозрюваних, згідно з доповіддю, входять близько 100 осіб.

У Кремлі заявили, що доповідь не можна вважати «остаточною правдою», а висновки слідчих у Москві назвали «попередніми». У МЗС Росії назвали доповідь «упередженою».

При цьому в Нідерландах, оприлюднюючи ту доповідь, наголошували, що вона містить деякі (не всі) результати розслідування, але не містить доказів цих результатів, які будуть оголошені тільки на майбутньому судовому процесі в цій справі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG