Доступність посилання

ТОП новини

Невідомі розбили погруддя Сталіну у Запоріжжі, встановлене КПУ у 2010 році


Невідомі особи 25 листопада викрали та розбили погруддя Йосипу Сталіну, встановлене у Запоріжжі біля будівлі місцевого обкому КПУ в 2010 році. Як передає кореспондент Радіо Свобода, залишки пам’ятника принесли до меморіалу жертвам Голодомору 1932-1933 років, де о 16-й годині проходив мітинг-реквієм та покладання квітів до Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Фото розбитого погруддя Сталіну у соцмережах виклала низка активістів «Національного корпусу».

Втім, у самій організації не підтверджують причетність своїх членів до викрадення та розбиття бюсту.

«Ніхто з наших представників не заявляє про свою причетність до руйнування пам’ятника Сталіну, але наша позиція організації в тому, що Сталін – тиран, який вбивав мільйони українців і тому пам’ятника такій персоні не повинно в місті бути, в умовах війни особливо, це виглядає дивно», – розповіла речниця «Національного корпусу» у Запоріжжі Валентина Обухова

У прес-службі Національної поліції регіону Радіо Свободи повідомили, що наразі жодних звернень щодо пошкодження погруддя Сталіну як приватного майна до них не надходило.

Після заборони КПУ бюст зберігався у приміщенні колишнього обкому партії, що є приватною власністю.

У грудні 2011 року Жовтневий суд Запоріжжя засудив групу тризубівців умовно до 2-3 років обмеження волі з випробувальними термінами в 1-2 роки. Їх визнали винними в пошкодженні майна Запорізького обкому КПУ – погруддя Сталіна, встановленого біля будівлі, – якому 28 грудня 2010 року відпиляли голову.

Через кілька днів, уже новорічної ночі, цю скульптуру цілком знищили вибухом. Та вже 7 листопада 2011 року комуністи знову встановили бюст радянського вождя в спеціально зведеній скляній прибудові до будівлі обкому, назвавши його «архітектурним елементом інтер’єру».

XS
SM
MD
LG