Доступність посилання

ТОП новини
18 Березень 2019, Київ 23:29

ГПУ: заява Данилюка є «банальним бажанням» уникнути відповідальності


Юрій Луценко

Генеральна прокуратура України відкидає заяву міністра фінансів Олександра Данилюка, який закликав до відставки генпрокурора Юрія Луценка.

«У Генеральній прокуратурі заява міністра фінансів України щодо відставки генерального прокурора розглядається як банальне бажання уникнути кримінальної відповідальності за встановлену Державною фіскальною службою України несплату ним податків на суму 746 343 гривень», – написав у Facebook речник ГПУ Андрій Лисенко.

21 грудня міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що вимагає відставки генерального прокурора Юрія Луценка. За словами міністра, очільник ГПУ «дискредитував себе атаками на нові антикорупційні органи і неспроможний довести до суду важливі для країни справи», зокрема щодо дій колишніх керівників і власників «Приватбанку». Крім того, Данилюк заявляє, що Генеральна прокуратура порушила низку кримінальних справ з приводу «начебто незаконних дій» службових осіб «Приватбанку», Міністерства фінансів і НБУ.

20 грудня прес-служба «Приватбанку» повідомила, що Високий суд Англії 19 грудня видав наказ про всесвітній арешт активів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, їм належать на суму понад 2,5 мільярда доларів. За повідомленням, суд ухвалив рішення за позовом «Приватбанку» проти своїх колишніх власників і керівників – Коломойського і Боголюбова.

Міністерство фінансів України привітало цей наказ Лондонського суду.

Водночас бізнесмен Ігор Коломойський у коментарі ТСН.ua заявив, що «це тимчасовий арешт на час розгляду справи в суді».

У грудні минулого року уряд ухвалив рішення про націоналізацію «Приватбанку». Нині власником фінустанови є Міністерство фінансів. Це було частиною домовленостей із колишніми власниками фінансової установи.

Упродовж червня цього року бізнесмен, один з колишніх акціонерів «Приватбанку» Ігор Коломойський подав до суду низку позовів, направлених проти уряду, НБУ та «Приватбанку».

Заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова заявляла, що розгляд позовів щодо націоналізації «Приватбанку» не може завершитися поверненням фінустанови попереднім власникам.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG