Доступність посилання

ТОП новини
20 Квітень 2019, Київ 09:14

У Bellingcat опублікували інтерактивну карту обстрілів України з боку Росії влітку 2014 року


Міжнародна розслідувальна група Bellingcat опублікувала інтерактивну карту з координатами, звідки, як стверджують дослідники, Росія і підконтрольні їй сили бойовиків обстрілювали східну частину Україну влітку 2014 року.

«Використовуючи докази з відкритих джерел, у цьому звіті зроблено спробу задокументувати повну шкалу російських артилерійських нападів на Україну влітку 2014 року», – йдеться у повідомленні дослідників.

Повідомляється, що розслідувачі шукали місця збройних атак за допомогою мап Google Earth для різних дат.

Дослідження провели на території України в межах 22-х кілометрів українсько-російського кордону у Донецькій та Луганській областях, а в Росії – всю територію прикордонної з Україною Ростовської області. Загалом у зоні пошуку виявили і розглянули 2254 об’єкти, звідки могли вести вогонь. 518 із них виявилися місцями, звідки здійснювалися артилерійські обстріли всередині України, 305 – визначені як потенційні вогневі позиції в Росії або близькі до кордону всередині України.

За даними розслідувачів, за період літа 2014 року артилерійські підрозділи російських збройних сил обстріляли територію України щонайменше 149 разів.

«Транскордонні артилерійські напади можна знайти у всій прикордонній зоні конфлікту у Донецькій та Луганській областях», – повідомили дослідники, додавши, що ці напади неможливо вважати «випадковими».

«Ці напади можуть розглядатися лише як військові дії Російської Федерації проти України», – йдеться в повідомленні.

Російська сторона поки не коментувала ці заяви міжнародної групи розслідувачів.

Конфлікт на Донбасі триває від квітня 2014 року. Росія неодноразово заперечувала участь своїх військових у конфлікті, про що заявляють Україна і Захід. Москва ж визнає лише присутність російських «добровольців» на Донбасі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG