Доступність посилання

ТОП новини
21 Лютий 2019, Київ 21:08

МЗС Польщі стурбоване ситуацією на Донбасі і очікує повернення представників Росії до СЦКК


Міністерство закордонних справ Польщі висловлює стурбованість ситуацією на Донбасі і сподівається на повернення представників Росії до складу Спільного центру контролю і координації припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК).

«МЗС Польщі із занепокоєністю відзначає загострення збройного конфлікту в Україні, що підтверджено Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ. Кількість порушень перемир’я на Донбасі досягло найвищого рівня з січня 2017 року. Ми висловлюємо сподівання, що погодженого режиму припинення вогню з 23 грудня будуть повністю дотримуватися, і що спроби з деексалації будуть вдалими», – йдеться у заяві відомства.

Польська сторона вважає, що посилення напруги спричинено відкликанням Росією своїх представників з СЦКК.

«Польща, яка має другий найбільший контингент серед країн ЄС у Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ, вважає цей крок ще однією спробою погіршення безпеки спостерігачів, подальшого обмеження їх можливості виконувати завдання на місцях. Ми сподіваємося, що російська сторона вирішить повернутися до СЦКК», – заявили в МЗС Польщі.

23 грудня Німеччина і Франція також закликали повернути російських офіцерів до Спільного центру з контролю й координації режиму припинення вогню на Донбасі (СЦКК).

20 грудня Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі оголосила черговий режим тиші з півночі 23 грудня 2017 року. Проте вже сьогодні сторони конфлікту заявили про порушення режиму тиші.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG