Доступність посилання

ТОП новини
19 Березень 2019, Київ 00:01

Порошенко просить Кабмін надати звільненим з полону українцям матеріальну допомогу


Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявив, що попросить Кабінет міністрів надати матеріальну допомогу українцям, звільненим з полону підтримуваних Росією бойовиків на Донбасі.

«Я дав вказівку забезпечити кожному зі своїх, яких ми повертаємо, відповідне медичне обстеження й допомогу, бо це дуже нелегко, коли вони провели стільки часу там. Хочу вам повідомити, що завтра звернуся до уряду щодо надання їм і родинам необхідної матеріальної допомоги для того, щоб полегшити адаптацію», – сказав Порошенко під час зустрічі з родичами заручників.

25 грудня представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко повідомила, що обмін полоненими за формулою «306 (сепаратистів – ред.) на 74 (військових і цивільних, включених до списку на обмін Україною – ред.)» відбудеться 27 грудня.

Протягом останніх 1,5 року процес звільнення заручників був заблокований, нині вкотре на переговорах в Мінську порушили це питання, очікується, що до кінця року обмін заручниками відбудеться.

Представник України у гуманітарній підгрупі, кум російського президента Володимира Путіна Віктор Медведчук раніше заявляв, що контактна група обговорювала обмін заручниками за формулою «306 на 74». Диспропорцію між кількістю осіб, яку мають звільнити Україна і бойовики, він пояснив тим, що раніше ОРДЛО звільняли більше, ніж Україна, і тепер «баланс має виправитися».

25 грудня Ірина Геращенко з посиланням на дані СБУ повідомила, що на окупованій території Донбасу утримуються 170 заручників.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG