Доступність посилання

ТОП новини
21 Березень 2019, Київ 03:25

До Окружного адмінісуду надійшов позов Саакашвілі до Міграційної служби


Міхеїл Саакашвілі

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі до Державної міграційної служби України.

Як повідомляє прес-служба суду, позивач просить визнати протиправною і незаконною бездіяльність ДМС щодо розгляду скарги і повідомлення про відмову в оформленні документів для вирішення питання про визнання Саакашвілі біженцем, або особою, яка потребує додаткового захисту, у строки визначені законодавством.

Водночас Окружний адміністративний суд Києва днями відмовив Саакашвілі у відкритті провадження до Мін’юсту і прокуратури міста Києва.

Позивач просив визнати протиправними дії міністерства щодо взяття до розгляду клопотання прокуратури Міністерства юстиції Грузії. Саакашвілі також просив визнати протиправною екстрадиційну перевірку щодо нього на підставі цього клопотання.

Минулого тижня Адвокат Саакашвілі повідомив про подання позову до Мін’юсту і прокуратури з проханням визнати незаконними дії щодо екстрадиційної перевірки.

Наприкінці листопада Мін’юст і ГПУ не дали відповіді на запит Радіо Свобода про результати екстрадиційної перевірки щодо Міхеїла Саакашвілі.

30 листопада Радіо Свобода отримало відповідь від Мін’юсту на свій запит від 11 жовтня, в якій міністерство повідомило, що станом на сьогоднішній день не отримало документів про результати екстрадиційної перевірки від органів прокуратури. «Водночас ми хочемо наголосити, що Міхеїл Саакашвілі постійно подає позови до українських судів з метою отримання статусу біженця. Щойно завершиться екстрадиційна перевірка, ми зможемо продовжити процес розгляду запиту про екстрадицію, розглянути ці висновки та на їх основі перейти до наступних етапів екстрадиційної процедури», – заявляють у Мін’юсті.

При цьому Генеральна прокуратура України у відповідь на запит Радіо Свобода 2 жовтня 2017 року повідомила, що перевірку має здійснювати Мін’юст, оскільки кримінальні справи, порушені проти Саакашвілі в Грузії, перебувають на розгляді в Тбіліському міському суді.

У жовтні Державна міграційна служба України заявляла, що є підстави для видворення з України колишнього президента Грузії, лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі. У відомстві заявляли, що Саакашвілі ігнорує питання врегулювання свого правового статусу.

Генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що ДМС відмовила Саакашвілі у наданні статусу біженця і наразі відсутні «будь-які спеціальні обставини», які могли б унеможливити депортацію або екстрадицію Саакашвілі.

Після цього Міхеїл Саакашвілі повідомив, що Державна міграційна служба України не відповіла на його запит про захист і не надавала йому ніяких документів, які б оскаржували його право перебувати в Україні.

Саакашвілі 10 вересня потрапив на територію України, не пройшовши прикордонного контролю. У липні Міхеїл Саакашвілі указом президента України втратив українське громадянство. Чинність його закордонного паспорта громадянина України після втрати громадянства скасована.

Проти Саакашвілі порушена низка кримінальних справ у його рідній Грузії, яка вже тривалий час домагається від України його видачі.

Наприкінці липня президент України Петро Порошенко підписав указ про припинення громадянства України Міхеїла Саакашвілі, за повідомленнями, через свідоме подання неправдивих відомостей при набутті українського громадянства.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG