Доступність посилання

ТОП новини
19 Березень 2019, Київ 11:49

СБУ: у 2017 році через заклики до повалення конституційного ладу України відкрили 43 провадження


Служба безпеки України заявляє, що протягом 2017 року за заклики до повалення конституційного ладу та державної влади України відкриті 43 кримінальні провадження.

«За матеріалами спецслужби зареєстровано 43 кримінальні провадження стосовно агітаторів, які переважно у російських соцмережах поширювали матеріали, заклики до повалення конституційного ладу та державної влади, проведення масових заворушень та іншу антиукраїнську пропаганду», – йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

За даними СБУ, з початку року суди винесли 36 обвинувальних вироків власникам та адміністраторам антиукраїнських спільнот та сторінок у соціальних мережах, зокрема «ВКонтакте» і «Одноклассники» – їхні дії кваліфікуються за статтями «насильницька зміна чи повалення конституційного ладу», «посягання на територіальну цілісність і недоторканність України» і «створення терористичної організації» Кримінального кодексу України.

15 травня президент України Петро Порошенко указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України, що передбачає застосування нових санкцій проти російських фізичних і юридичних осіб. У списку 468 юридичних осіб – зокрема сайти групи Mail.Ru, сервіси «Яндекс», соцмережі «ВКонтакте», «Однокласники». Згідно з указом, інтернет-провайдери зобов’язані заблокувати доступ до цих інтернет-ресурсів. Тоді також у Раді національної безпеки і оборони України заявили, що через російські соцмережі ведеться інформаційна агресія проти України.

Вищий адміністративний суд розглянув позов щодо скасування указу Порошенка і 14 червня ухвалив рішення, яким відмовився визнавати цей документ неправомірним.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG