Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 09:48

Росія: заворушення в Ірані є внутрішньою справою країни


Жінка на території Тегеранського університету намагається врятуватися від дії сльозогінного газу, Іран, 30 грудня 2017 року

Росія вважає масові заворушення в Ірані внутрішньою справою цієї країни і сподівається, що ситуація буде розвиватися без кровопролиття, заявили 1 січня в МЗС Росії.

«Висловлюємо сподівання, що ситуація не розвиватиметься за сценарієм насильства і кровопролиття. Неприпустиме зовнішнє втручання, яке дестабілізує обстановку», – цитують російські інформагенції заяву зовнішньополітичного відомства.

Раніше 1 січня президент Ірану Хасан Роугані назвав заворушення, під час яких загинули, за різними даними, від 10 до 15 протестувальників, шансом для вирішення проблем країни.

Президент США Дональд Трамп на події в Ірані відреагував у традиційний для себе спосіб – через повідомлення в мережі Twitter. «Іранський народ був репресований впродовж багатьох років. Ці люди спраглі їжі та свободи. Разом із правами людини багатство Ірану розкрадається. Настав час для змін!» – вважає Трамп.

Антиурядові акції, що почалися в Ірані 28 грудня на знак протесту проти росту цін, тривають у кількох містах, зокрема Тегерані, Санандажі, Карманшасі. Невдовзі після початку протестів до соціальних додалися політичні вимоги, включно з усуненням президента Ірану Хасана Роугані та верховного лідера країни аятоли Алі Хаменеї.

Поліція арештувала сотні демонстрантів. Влада Ірану заблокувала доступ до популярних соцмереж. Користувачі заявили про неможливість користуватися Instagram і Telegram 31 грудня. Обидва сервіси є популярними серед іранців і зручними для призначення місць зустрічі демонстрантів, які висловлюють невдоволення ростом цін і невиконаними обіцянками президента Хасана Роугані щодо свободи слова і зборів.

За останній період ціни на багато основних продуктів харчування зросли в Ірані на 40 відсотків. За даними центрального банку країни, інфляція становить близько 10 відсотків. Безробіття в цьому фінансовому році склало 12,4 відсотка, що майже на півтора відсотка більше, ніж торік. Із 80 мільйонів населення Ірану – близько 3,2 мільйони громадян є безробітними.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG