Доступність посилання

24 Січень 2018, Київ 14:21

В ООН закликають розслідувати смерті й поранення під час заворушень в Ірані


Верховний комісар ООН з прав людини Зеїд Раад аль-Гуссейн

Верховний комісар ООН з прав людини Зеїд Раад аль-Гуссейн 3 січня закликав Тегеран «проаналізувати хвилю протестів, які прокотилися всією країною, з великою обережністю, щоб не спричинити продовження насильства та заворушень». Він також закликав розслідувати всі смертельні випадки і серйозні травми.

«Я глибоко стурбований повідомленнями, що впродовж нещодавньої хвилі протестів в Ірані загинуло понад 20 людей, у тому числі 11-річний хлопець, а ще сотні були арештовані», – сказав верховний комісар ООН.

«Іранська влада має поважати права всіх демонстрантів та затриманих, включно з їхнім правом на життя, і гарантувати їхню безпеку», – додав Зеїд Раад аль-Гуссейн.

Посол США в ООН Ніккі Гейлі заявила 2 січня, що Вашингтон наполягатиме на скликанні екстреного засідання Ради безпеки, а також Ради ООН з прав людини в Женеві через убивство силами безпеки протестувальників в Ірані. Вона також висловила захоплення мужністю іранських демонстрантів.

ООН ще не відреагувала на заклик США провести екстрене засідання Ради безпеки.

Іранський верховний лідер аятола Алі Хаменеї 2 січня звинуватив «ворогів Ірану» в розпалюванні антиурядових акцій протесту, внаслідок яких загинули щонайменше 22 людини, зокрема поліцейський.

Мітинги в Ірані розпочалися як виступи проти високої інфляції і зростання цін на основні продукти харчування, але швидко перетворилися на антиурядові протести.

Велика Британія, Німеччина, Швеція і Туреччина висловили занепокоєння через загибель людей і закликали іранську владу поважати людські права.

Нинішні протести – найбільші в Ірані з 2009 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG