Доступність посилання

ТОП новини
22 Березень 2019, Київ 09:52

Саакашвілі назвав незаконним вирок суду у Тбілісі щодо нього


Міхеїл Саакашвілі

Екс-президент Грузії, колишній голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі назвав незаконним сьогоднішній вирок суду у Тбілісі, згідно з яким він заочно засуджений до трьох років.

«Вирок» грузинського суду, що перебуває під повним контролем найбільшого приватного акціонера «Газпрому» Іванішвілі, відносно мене – повністю незаконний і суперечить всім міжнародним, національним нормам та здоровому глузду. Судити президента за використання права на помилування, яке ніяк не обмежене, говорить про повністю політичний характер цього процесу», – написав Саакашвілі 5 січня у Facebook.

Саакашвілі заявив, що стосовно нього грузинська влада «не знайшла за 5 років нічого істотного: ані жодних фактів корупції, ані інших правопорушень».

Міський суд Тбілісі 5 січня заочно засудив екс-президента Грузії, колишнього голову Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі до трьох років позбавлення волі за статтею про «зловживання службовим становищем» у справі про вбивство у 2006 році співробітника «Об’єднаного банку Грузії» Сандро Ґірґвліані. Сторона захисту Саакашвілі заявляла, що справа є політичною і спрямованою проти Саакашвілі як проти одного з найбільш впливових, за їхніми словами, опозиційних політиків Грузії.

Грузія тривалий час домагається від України видачі Саакашвілі, проти якого в його рідній країні порушена низка кримінальних справ.

Адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький у коментарі Радіо Свобода заявив, що у Міхеїла Саакашвілі на сьогодні є достатньо правових статусів для того, щоб влада України не могла його екстрадувати навіть після рішення суду в Тбілісі.

Наприкінці липня президент України Петро Порошенко підписав указ про припинення громадянства України Міхеїла Саакашвілі, за повідомленнями, через свідоме подання неправдивих відомостей при набутті українського громадянства.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG