Доступність посилання

ТОП новини
18 Березень 2019, Київ 23:25

У судовій владі Ірану наполягають на «максимальному покаранні» лідерів акцій протесту


Хамід Шахріарі (ліворуч)

Високопоставлений представник судової влади Ірану Хамід Шахріарі заявив 8 січня, що лідери антиурядових протестів мають зазнати найсуворішого можливого покарання.

«Ті, хто організовував і керував заворушеннями проти влади, можуть очікувати на максимальне покарання», – вказав Шахріарі.

Смертна кара є найвищою мірою покарання в Ірані. Такий вирок може бути ухвалений за звинуваченням у державній зраді, вбивстві та наркоторгівлі. Корпус вартових Ісламської революції, елітне збройне формування, що є головною опорою режиму в Тегерані, неодноразово називав антиурядові акції протесту як «відривною діяльністю».

Президент країни Хасан Роугані також 8 січня припустив, що масові демонстрації були викликані протидією його ультраконсервативних опонентів у владній еліті.

Державні засоби інформації Ірану заявляють, що лідери протесту є або членами однієї з дисидентських груп, вигнаних із Країни, або монархістами, прихильниками скинутого в 1979 році шаха. Офіційною позицією є також твердження, нібито акції протесту були організовані іноземними державами.

Під час протестів загинули щонайменше 22 людини, ще близько 1700 були затримані. Іранські парламентарії заявили, що неактивні демонстранти, зокрема, студенти, повинні бути звільнені від покарання. Сотні затриманих студентів були звільнені 6 січня після підписання зобов’язання більше не брати участь у протестах.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG