Доступність посилання

ТОП новини
18 Квітень 2019, Київ 23:58

Росія далі оскаржує вимоги СОТ щодо постачання свинини з ЄС – міністерство


Росія скличе нову панель арбітрів, щоб додатково перевірити вимоги Світової організації торгівлі щодо постачання свинини з Євросоюзу, повідомляє 8 січня російська державна інформагенція «РИА Новости» з посиланням директора департаменту торгових переговорів міністерства економічного розвитку й торгівлі Росії Максима Медведкова.

«Ми ще в грудні продемонстрували СОТ і ЄС, що виконали всі рішення, зняли заборону на імпорт свинини через африканську чуму свиней, вона діє тільки щодо продовольчого ембарго… Але ЄС вважає, що ми не виконали ці вимоги, і не погодився з нашими аргументами», – заявив російський чиновник.

Також, за словами Медведкова, що Росія не планує виходити з СОТ через претензії ЄС. Про таку можливість раніше заявляли в Раді федерації, верхній палаті російського парламенту.

7 січня російське державне агентство «ТАСС» із посиланням на прес-службу СОТ підтвердило повідомлення преси, що Європейський союз подав 3 січня на Росію скаргу до арбітражного органу Світової організації торгівлі через російську заборону на імпорт до Росії живих свиней і продукції свинарства.

Днями європейське видання Politico повідомляло, що Євросоюз посилює тиск на Росію в битві взаємних санкцій і наприкінці грудня подав до СОТ документ із конкретизацією своїх вимог щодо російської заборони на імпорт свинини, вперше запровадженої в січні 2014 року: по 1,4 мільярда євро за кожен рік чинності заборони плюс 15 відсотків із невідшкодованих сум до моменту повного відшкодування. Йдеться про те, що в разі схвалення вимог ЄС ці кошти мають стягуватися не одноразово як штраф, а у вигляді додаткових тарифів на російські товари в тих випадках, коли ці товари за чинними нормами мали б ввозитися до ЄС безмитно.

Видання нагадало, що ця російська заборона була запроваджена за кілька місяців до початку ширших політично мотивованих санкцій Росії, які Москва наклала у відповідь на пакет санкцій Євросоюзу від липня 2014 року через дії Росії проти України. Це російське політичне ембарго забороняє ввезення всіх свіжих продуктів харчування з країн ЄС.

Росія, наклавши свою первісну заборону, заявляла, що забороняє ввезення свинини з усього Євросоюзу через наявність африканської чуми свиней у Польщі й Литві. Європейський союз заявив, що така широка заборона непропорційна. У Литві до того ж поскаржилися, що африканська чума свиней квітне в самій Росії, і до Литви й Польщі її вочевидь занесли саме з Росії дикі кабани, які переходять кордон.

Відтак минулого року, написало видання, СОТ ухвалила, що дії Росії, які завдали тяжких втрат свинарству в Данії, Німеччині й Нідерландах, незаконні. У грудні 2017 року російські ветеринарні органи врешті повідомили, що первісну заборону від січня 2014 року скасували. Але ЄС скаржиться, що фактично ця заборона діє далі, тепер уже в рамках російського продовольчого ембарго.

Європейський союз, а також США, інші країни «Групи семи» і ще деякі держави від липня 2014 року почали запроваджувати санкції проти Росії через її агресію проти України і відтоді багато разів продовжували і розширювали їх. Росія у відповідь у серпні 2014 року запровадила своє ембарго на ввезення фруктів, овочів, молочної і м’ясної продукції з країн, які застосували санкції проти Москви, зокрема з країн Євросоюзу. Це ембарго Москва відтоді теж продовжує щороку.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG