Доступність посилання

ТОП новини

ГПУ не спростовує і не підтверджує оприлюднене рішення суду про спецконфіскацію коштів Януковича


Заступник генерального прокурора України
Євгеній Єнін
Заступник генерального прокурора України Євгеній Єнін

У Генеральній прокуратурі наразі не спростовують і не підтверджують оприлюднений медіакомпанією «Аль-Джазіра» документ, за яким було конфісковано 1,5 мільярда доларів США, що належали колишньому президентові України Віктору Януковичу та його оточенню.

«Наразі ми не можемо ані спростувати, ані підтвердити той документ, який було оприлюднено в результаті розслідування «Al Jazeera. Звертаю вашу увагу, що оприлюднений документ не містить ані підписів, ані печатки, ані унікального судового номера», – сказав заступник генерального прокурора України Євген Єнін​.

Він додав, що в Україні питання щодо порядку поводження з таємними документами є компетенцією Служби безпеки України.

Розслідувачі медіакомпанії «Аль-Джазіра» оприлюднили документ, який містить 95 сторінок і, зокрема, містить рішення Краматорського районного суду, за яким було конфісковано 1,5 мільярда доларів США, що належали колишньому президентові України Віктору Януковичу та його оточенню.

Водночас антикорупційна організація Transparency International Україназакликає в законному порядку опублікувати цей вирок, бо автентичність тексту вироку поки достеменно не підтверджено.

У квітні 2017 року генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що суд у Краматорську на Донеччині схвалив рішення про конфіскацію коштів колишнього президента України Віктора Януковича і його оточення. Це рішення досі не оприлюднили.

Державне підприємство «Інформаційні судові системи», яке зобов’язане оприлюднити судове рішення у реєстрі, посилається на заборону органів прокуратури. Генеральна прокуратура, у свою чергу, стверджує, що визнала це рішення державною таємницею.

XS
SM
MD
LG