Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 20:08

У Запоріжжі мітингували на підтримку бійця, якого судять через конфлікт із водієм маршрутки


Учасники акції також взяли участь у підготовчому судовому засіданні в Ленінському райсуді Запоріжжя, 16 січня 2018 року

Близько сотні учасників бойових дій у зоні конфлікту на сході України і волонтерів зібралися 16 січня під стінами Ленінського районного суду Запоріжжя на підтримку учасника АТО Святослава-Андрія Грушевського. Його справа щодо конфлікту з водієм маршрутки через відмову у пільговому проїзді передана до розгляду в цей суд.

«Ми не сподівалися, що водій і фірма-перевізник все доведе до суду. Якщо вони вирішили засудити інваліда війни, добровольця, то ми готові сьогодні вийти і захистити його у законний, мирний спосіб і відстояти його право. Бо по суті людина, захищаючи всіх своїх побратимів, вступилася за своє законе право безоплатного проїзду. Після нашої акції протесту виконано дві вимоги: по-перше, в маршрутках почали встановлювати таблички, що учасникам бойових дій проїзд безкоштовно; друге – створили комісію громадську з числа учасників АТО з перевірки громадського транспорту», – розповів ініціатор акції, волонтер Костянтин Денисов.

За його словами, також активісти вимагають розірвати договір із фірмою-перевізником, на маршруті якої стався конфлікт, і водія притягнути до відповідальності.

Учасники акції також взяли участь у підготовчому судовому засіданні як вільні слухачі. До заходу, окрім запорожців, долучились активісти з Дніпра і Києва.

Під час підготовчого засідання суд підтримав клопотання захисника Святослава-Андрія Грушевського і постановив повернути прокуратурі обвинувальний акт для усунення порушень: в ході суду було з’ясовано, що слідчі дії щодо учасника АТО проводились за відсутності його захисника, також у документах переданих до суду відсутні документальне підтвердження того, що Святослав-Андрій Грушевський письмово відмовлявся від послуг адвоката під час слідчих дій, а відповідно було порушено право на захист.

Грушевському інкримінують вчинення правопорушення за частиною 1 статті 296 Кримінального кодексу України (хуліганство).

16 вересня 2017 року між Святославом-Андрієм Грушевським і водієм маршрутного таксі у Запоріжжі стався конфлікт на ґрунті відмови у пільговому проїзді як учаснику АТО, під час якого словесна перепалка переросла у бійку.

Після інциденту ветерани війни на Донбасі блокували рух центральним проспектом міста, вимагаючи від міської влади навести лад у питаннях пільгового проїзду в місті, а також розірвати угоду з перевізником, на маршруті якого мала місце відмова водія учаснику АТО у пільговому проїзді, яка призвела до конфлікту.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG