Доступність посилання

ТОП новини
23 Березень 2019, Київ 04:47

HRW вказує на свавільні затримання по обидва боки лінії розмежування на Донбасі


Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch вважає, що по обидва боки лінії розмежування на Донбасі фіксуються випадки свавільних затримань. Про це йдеться в поширеній 18 січня доповіді про стан із правами людини в світі.

Правозахисники вказують на «відсутність верховенства права в районах, контрольованих сепаратистами». Окремо у звіті згадується ув’язнення в Донецьку за проукраїнські погляди вченого Ігоря Козловського та тримання під вартою постійного автора Радіо Свобода Станіслава Асєєва, яке станом на 18 січня все ще триває.

У Human Rights Watch згадують також, що наприкінці 2016 року Служба безпеки України звільнила всіх осіб, «незаконно утримуваних у своїй Харківській філії». «Однак керівництво СБУ продовжує відмовлятися від своєї відповідальності за таємні затримання та насильницькі зникнення», – пишуть правозахисники.

Також у Human Rights Watch вказують, що «ніхто не був визнаний відповідальним за жорстоке поводження з (громадянкою України – ред.) Дарією Мастікашевою».

15 вересня міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch заявила, що Служба безпеки України протягом двох днів із тортурами утримувала без зв’язку із зовнішнім світом жінку, підозрювану в державній зраді. Як йдеться в заяві правозахисників, 29-річна Дарія Мастікашева, громадянка України, яка живе в Москві, приїздила в серпні на Дніпропетровщину до матері і сина, а коли намагалася сісти на автобус назад до Росії, її затримали представники українських сил безпеки. Як заявляють у HRW, родичі Мастікашевої заявили, що два дні не мали про неї відомостей. Згодом жінці висунули обвинувачення у державній зраді, а суд у Дніпрі вирішив помістити її під арешт.

Тоді ж адвокат Дарії Мастікашевої Валентин Рибін повідомив Радіо Свобода, що звернувся до Європейського суду з прав людини щодо незаконного затримання співробітниками СБУ своєї підзахисної і застосування тортур

17 серпня голова СБУ Василь Грицак заявив, що служба викрила механізм російських спецслужб, через який ФСБ Росії планувала використати колишніх бійців АТО для прикриття терактів на території цієї країни. За його словами, двох підозрюваних організаторів вивезення українських бійців взяли під варту.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG