Доступність посилання

ТОП новини
18 Липень 2019, Київ 07:30

Луценко: у законопроекті про антикорупційний суд врахують рекомендації Венеціанської комісії і МВФ


Представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко заявляє, що у президентському законопроекті про антикорупційний суд врахують рекомендації Венеціанської комісії і Міжнародного валютного фонду.

За її словами, на наступній сесії законопроект включать до порядку денного.

«Звичайно, будуть враховані рекомендації Венеційської комісії, МВФ. Будемо шукати консенсус і, звичайно, законопроект буде в тій чи іншій мірі змінений. Але закон про Антикорупційний суд буде схвалений. Коли зможе запрацювати сам суд? Виходячи з оптимістичних прогнозів – десь до півроку, з урахуванням всіх процедур», – написала Луценко на своїй сторінці в Facebook.

Очікувалося, що цього тижня Верховна Рада розгляне законопроект про антикорупційний суд, проте депутати не змогли внести до порядку денного цей документ.

У грудні 2017 року президент вніс до Верховної Ради України законопроект про Вищий антикорупційний суд. Згідно з документом, на посаду судді Вищого антикорупційного суду претендент обирається на конкурсі, ним може бути призначений громадянин України у віці не менше ніж 35 років, зі стажем роботи на посаді судді не менш ніж 5 років, з науковим ступенем у сфері права чи пропрацювавши в науковій галузі щонайменше 7 років, з адвокатським досвідом.

Проте низка антикорупційних організацій закликали президента України Петра Порошенка відкликати цей законопроект і доопрацювати його, заявляючи, що окремі положення документа не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії.

Міжнародний валютний фонд висловив зауваження щодо законопроекту. На думку МВФ, проект закону порушує зобов’язання України перед міжнародними партнерами.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG