Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Запоріжжі повторно арештував громадянина Росії, підозрюваного у бойових діях у Сирії


Затримання Аріфа Джабарова 18 січня (кадр із відео)

Жовтневий районний суд Запоріжжя обрав запобіжний захід громадянинові Росії Аріфу Джабарову у вигляді екстрадиційного арешту на термін у два місяці – до 18 березня 2018 року. Суд ухвалив таке рішення пізно ввечері 19 січня.

Джабарову, який раніше жив у столиці російського регіону Башкортостан Уфі і був затриманий за запитом Федеральної служби безпеки Росії, інкримінують участь у бойових діях на території Сирії.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, клопотання захисників Джабарова щодо незаконності тримання його під вартою суд відхилив. Також слідча суддя Лідія Клименко, що здійснювала розгляд справи, за клопотанням прокурора заборонила представникам Радіо Свобода здійснювати відеозйомку під час розгляду справи по суті.

Раніше, 17 січня, Шевченківський районний суд Запоріжжя відхилив два клопотання прокуратури – щодо продовження терміну арешту і застосування тримання під вартою до Джабарова, однак вже 18 січня працівники поліції затримали його при виході з СІЗО, а прокуратура звернулася до Жовтневого районного суду Запоріжжя щодо обрання нового запобіжного заходу.

У грудні 2017 року Шевченківський районний суд Запоріжжя арештував Джабарова за запитом ФСБ Росії на 30 днів. Джабаров прибув до Запоріжжя з Туреччини, де жив від 2012 року. В аеропорту він просив прикордонників надати йому можливість звернутися до міграційної служби України з метою отримання притулку, однак йому відмовили. Після цього Джабаров порізав собі вени і був затриманий поліцією.

На території Росії йому інкримінують частину 2 статті 208 Кримінального Кодексу Росії (участь у збройних формуваннях, не передбачених законодавством Росії, а також участь на території іноземної держави у збройних формуваннях, не передбачених законодавством цієї держави, з метою, що суперечить інтересам Російської Федерації).

Раніше, у 2016–2017 роках, у судах Запоріжжя розглядалась справа щодо екстрадиційного арешту іншого громадянина Росії Руслана Мейрієва. Йому російські спецслужби інкримінують аналогічні правопорушення, згідно з Кримінальним кодексом Росії, що і Джабарову. Наразі Мейрієв відстоює у суді своє право на отримання в Україні статусу біженця.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG