Доступність посилання

ТОП новини
23 Березень 2019, Київ 04:57

Лідери України привітали співвітчизників із Днем Соборності


Керівництво України привітало співвітчизників з Днем Соборності, який відзначається 22 січня.

«Ми всі різні, але нас об'єднують спільні цінності, спільні ідеали та устремління. Ми – велика міцна родина всіх громадян України. Від заходу на схід, від півночі до півдня – Україна неподільна, соборна і єдина!» – написав глава держави у Facebook.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман нагада, що об’єднання стало можливим завдяки Акту злуки, який був проголошений на Софійській площі в Києві в 1919 році.

«Об’єднати роками розділені українські землі в межах однієї держави – такою була мрія керівників ЗУНР і УНР. І 22 січня 1919 року це стало реальністю», – написав Гройсман у Facebook.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що Акт злуки назавжди об’єднав схід і захід України. «Цей Акт показав не тільки єднання українців в одній соборній державі, а й усвідомлення ними себе як єдиної нації, єдиної неподільної країни», – йдеться в привітанні спікера парламенту. Він підкреслив, що історія повторюється: «Споконвічний ворог нашої незалежної держави – Росія – знову марить поневоленням України».

День Соборності України відзначається щорічно в день проголошення 22 січня 1919 року Акту злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в єдину українську державу.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG