Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Росії відхилив апеляцію на продовження арешту Гриба – батько


Російський суд у Краснодарі розглядає справу українця Павла Гриба (праворуч), 18 жовтня 2017 року

Краснодарський крайовий суд у Росії відхилив апеляцію на продовження арешту українця Павла Гриба, повідомив Радіо Свобода його батько Ігор Гриб.

Він уточнив, що захист оскаржував рішення суду в Краснодарі від 15 грудня 2017 року, який продовжив арешт до 4 березня.

1 лютого Ігор Гриб розповів, що занепокоєний здоров’ям свого сина. З посиланням на адвоката він заявив, що у Гриба-молодшого «дуже виснажений вигляд», постійні скарги на біль у шлунку і животі, загальний депресивний стан унаслідок «посилення психологічного тиску з боку слідства і адміністрації СІЗО».

«Немає ні ліків, ні мінімального дієтичного харчування. Внутрішня кровотеча може відкритись у будь-який час. Фахових медичних спеціалістів у хворобі Павла в Краснодарі немає. Надати медичну допомогу ніхто не зможе. Кожен день в СІЗО може бути останнім для Павла! Життя Павла в небезпеці», – написав Ігор Гриб у Facebook.

Павло Гриб у серпні 2017 року зник у білоруському Гомелі, пізніше його знайшли у СІЗО у російському Краснодарі. Йому інкримінують вчинення злочину за статтею про тероризм.

Генеральна прокуратура України відкрила провадження через зникнення українця.

Адвокат Павла Гриба в Україні Євгенія Закревська повідомила, що Європейський суд з прав людини вимагає від Росії доступу українських лікарів до хлопця, щоб оцінити стан його здоров’я. За повідомленням батьків, 19-річний Павло Гриб через інвалідність має постійно вживати підтримуючі препарати.

За словами родичів, у Павла Гриба портальна гіпертензія – синдром підвищеного тиску в системі ворітної вени, який супроводжується збільшенням селезінки, варикозним розширенням вен стравоходу і шлунка, асцитом, печінковою недостатністю.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG