Доступність посилання

ТОП новини
17 Лютий 2019, Київ 10:22

МЗС протестує проти рішення суду в Росії відхилити апеляцію на продовження арешту Гриба


Павло Гриб

Міністерство закордонних справ України висловило протест проти рішення суду в Росії відхилити апеляцію на продовження арешту українця Павла Гриба. Про це заявила речниця МЗС України Мар’яна Беца у Twitter.

«Висловлюємо протест щодо рішення російського суду над викраденим Павлом Грибом. Будемо посилювати тиск на Росію для звільнення Павла», – написала Беца.

1 лютого Ігор Гриб, батько Павла Гриба, повідомив, що Краснодарський крайовий суд у Росії відхилив апеляцію на продовження арешту його сина.

Гриб-старший також розповів, що занепокоєний здоров’ям свого сина. З посиланням на адвоката він заявив, що у Гриба-молодшого «дуже виснажений вигляд», постійні скарги на біль у шлунку і животі, загальний депресивний стан унаслідок «посилення психологічного тиску з боку слідства і адміністрації СІЗО».

«Немає ні ліків, ні мінімального дієтичного харчування. Внутрішня кровотеча може відкритись у будь-який час. Фахових медичних спеціалістів у хворобі Павла в Краснодарі немає. Надати медичну допомогу ніхто не зможе. Кожен день в СІЗО може бути останнім для Павла! Життя Павла в небезпеці», – написав Ігор Гриб у Facebook.

Павло Гриб у серпні 2017 року зник у білоруському Гомелі, пізніше його знайшли у СІЗО у російському Краснодарі. Йому інкримінують вчинення злочину за статтею про тероризм.

Генеральна прокуратура України відкрила провадження через зникнення українця.

Адвокат Павла Гриба в Україні Євгенія Закревська повідомила, що Європейський суд з прав людини вимагає від Росії доступу українських лікарів до хлопця, щоб оцінити стан його здоров’я. За повідомленням батьків, 19-річний Павло Гриб через інвалідність має постійно вживати підтримуючі препарати.

За словами родичів, у Павла Гриба портальна гіпертензія – синдром підвищеного тиску в системі ворітної вени, який супроводжується збільшенням селезінки, варикозним розширенням вен стравоходу і шлунка, асцитом, печінковою недостатністю.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG