Доступність посилання

ТОП новини

Саакашвілі: вимагаю справедливого українського суду


Міхеїл Саакашвілі під час прес-конференції у Варшаві, Польща, 13 лютого 2018 року
Міхеїл Саакашвілі під час прес-конференції у Варшаві, Польща, 13 лютого 2018 року

Колишній президент Грузії, екс-голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі заявляє, що хоче постати перед «справедливим українським судом». Він сказав про це 13 лютого на прес-конференції у Варшаві (Польща).

«По так званій справі державного перевороту і грошей Курченка я вимагаю справедливого українського суду. Якщо Луценко (генпрокурор України Юрій Луценко – ред.) не брехав, коли виступав у парламенті, а всі ми знаємо, що він брехав, коли казав, що я небезпечний злочинець, то я маю відповісти перед українським судом. Але якщо я злочинець, то чому я тут, чому мене зараз не судять? Як можна так нахабно ігнорувати правові норми?», – сказав Саакашвілі.

Він наголосив, що, перебуваючи в Києві, ходив на допити у «п’ятьох – шістьох справах». За словами лідера «Руху нових сил», він не був на допиті лише один раз, бо був у лікаря.

«Хай не намагаються оголосити мене в розшук. Я – тут, не ховаюся і вимагаю від нього (генерального прокурора Юрія Луценка – ред.) допустити мене до слідчих дій, вимагаю від нього допустити мене до судових засідань. Я хочу, щоб мене допитували… Я з’являвся на всі допити, їх не було багато: у справі Майдану, по якихось так званих грузинських снайперах. Було п'ять – шість справ, у яких я проходив як свідок чи підозрюваний», – сказав Саакашвілі.

12 лютого соратники Саакашвілі заявили про його затримання невідомими в центрі Києва. Згодом Державна прикордонна служба України заявила, що Міхеїла Саакашвілі повернули до країни, звідки він «прибув, порушуючи українське законодавство». З повідомлення ДПСУ випливає, що Саакашвілі вислали до Польщі, звідки він, не проходячи контролю, прибув до України у вересні 2017 року.

В Україні Саакашвілі є підозрюваним у справі про «сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності». В пресі це звинувачення найчастіше звучить як «сприяння спробі здійснення державного перевороту», таким чином формулювали суть звинувачень представники правоохоронних структур. У цій справі Саакашвілі затримували 8 грудня, згодом суд замінив йому запобіжний захід на нічний домашній арешт, термін якого сплив 6 лютого.

5 грудня минулого року генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі отримав від бізнесмена Сергія Курченка, який переховується в Росії, півмільйона доларів на свою діяльність в Україні. Він навів записи перехоплення розмов, що, за його словами, підтверджують це. Саакашвілі назвав неправдивими всі обвинувачення на свою адресу.

У липні 2017 року Міхеїл Саакашвілі указом президента України втратив українське громадянство. Чинність його закордонного паспорта громадянина України після втрати громадянства скасована.

Саакашвілі 10 вересня 2017 року потрапив на територію України, не пройшовши прикордонного контролю. У вересні суд визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України. Крім того, суд відмовив Саакашвілі у позовних вимогах до державної міграційної служби у визнанні його біженцем.

Проти Саакашвілі порушена низка кримінальних справ у його рідній Грузії, яка вже тривалий час домагається від України його видачі.

XS
SM
MD
LG