Доступність посилання

ТОП новини

Волкер: США готові допомогти в припиненні бойових дій на Донбасі, але Росія має обрати мир


Курт Волкер
Курт Волкер

Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявляє, що США готові допомогти в припиненні бойових дій на Донбасі.

«Учора була річниця підписання Мінських угод – через три роки, до цього часу триває гаряча війна. США готові допомогти в припиненні бойових дій, але Росія повинна обрати мир», – написав він в twitter.

У Державному департаменті США заявляють, що Росія нехтує своїми зобов’язаннями за Мінськими угодами, і наголошують, що американські санкції залишатимуться в силі, поки Росія повністю не виконає свої зобов’язання.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці». За даними ООН, за час конфлікту загинули понад 10 300 людей.

Другі Мінські угоди були підписані 12 лютого 2015 року. Цей документ повинен був змусити сторони конфлікту на Донбасі виконувати так званий «Мінськ-1» – домовленості, укладені у вересні 2014 року. Передбачалося, що другі мирні домовленості зможуть повністю врегулювати ситуацію до кінця 2015 року, однак жоден із 13 пунктів повністю так і не виконали, а припинення вогню та відведення зброї відбулося лише частково, зазначають як сторони конфлікту, так і незалежні спостерігачі.

Росія заявляє, що є лише «гарантом» виконання Мінських домовленостей.

XS
SM
MD
LG